Žodžiai „plastinė operacija“ dažniausiai asocijuojasi su dirbtinėmis krūtimis, riebalų nusiurbimu, veido patempimu ar kitomis, rodos, nebūtinomis grožio procedūromis, kurias sau gali leisti tik įžymybės ir kiti turtingi žmonės. Vis dėl to tai yra klaidingas požiūris, kadangi plastinės operacijos apima ne vien tai. Plastinės operacijos ne tik padeda atkurti estetinę žmogaus odos ir jo kūno dalių funkciją, bet ir pagerinti tas žmogaus turimų organų funkcijas, kurioms atlikti jie ir yra skirti.
Pavyzdžiui, plastinės operacijos metu pakoregavus nosies pertvarą, ji ne tik gražiau atrodo, bet ir išsprendžia tam tikras su kvėpavimu susijusias problemas – knarkimo, netaisyklingo kvėpavimo, dažnai pasikartojančio sinusito. Plastinių operacijų pagalba galima pašalinti įaugusį kojos nagą, išgydyti prakaitavimo sutrikimus (kai visiškai neprakaituojama ir kūnas negali pašalinti vandens bei druskų pertekliaus arba atvirkščiai – kai prakaituojama gerokai daugiau nei reikėtų), atsikratyti vadinamojo „stringančio piršto sindromo“, riešo kanalo skausmo, „pritrauktų pirštų“ sutrikimo.
Žinoma, negalima paneigti, kad pacientai plastines operacijas dažniausiai renkasi norėdami sau ir aplinkiniams atrodyti gražesni. Be minėtų krūtinės didinimo ar riebalų šalinimo procedūrų pacientai operuojasi atlėpusias ausis, kreivas nosis. Plastinės operacijos metu galima pakelti antakius, pašalinti apatinių akių vokų perteklių, sumažinti pagurklį, pašalinti raukšles, pasididinti lūpas, sumažinti per didelę krūtinę.
Plastinių operacijų metu šalinamos ir tam tikros kūno anomalijos (pavyzdžiui, padidėjusios vyrų krūtys), piktybiniai dariniai (gimdos miomos, kiaušidžių cistos). Jų metu galima atkurti mergystės plėvę, pasididinti lytinius organus ar pakeisti jų formą, storį.
Plastinės operacijos pasitarnauja patekus į avariją ar kitą nelaimingą atsitikimą, po kurio lieka randų, deformuojasi veidas ar kitos kūno dalys. Taip pat jos gelbsti šalinant prasirgtų ligų padarinius, vaistų šalutinį poveikį, pasireiškusį odos defektais. Žinomas ne vienas garsus atvejis visame pasaulyje, kai plastinė operacija padėjo žmonėms pradėti kokybiškesnį gyvenimą, pavyzdžiui, atskyrus Siamo dvynius, pašalinus vadinamąsias „kiškio lūpas“ ar „vilko gomurį“.
Nors plastinės operacijos yra brangus ir dažniausiai skausmingas „malonumas“, dažniausiai pacientai lieka patenkinti jų rezultatais ir pripažįsta, kad investicijos į savo kūną nenuėjo veltui. Taip yra todėl, kad pašalinęs savo didžiausius kompleksus keliančią problemą – nesvarbu, ar tai būtų maža krūtinė, ar kreiva nosis, ar randai, ar pilvo riebalai – žmogus jaučiasi labiau pasitikintis savimi, jam nebereikia kas rytą galvoti, kaip paslėpti savo odos ar kūno defektą.
Vis dėlto prieš imantis radikalių pokyčių, kuriuos galima pasiekti plastinės operacijos pagalba, būtina įvertinti ne tik savo finansines galimybes, bet ir psichologinį pasiruošimą. Ne be reikalo grožio klinikose galite rasti psichologą – kai kuriais atvejais plastinė operacija pacientui ne tik nėra būtina, bet netgi nerekomenduojama dėl jo sveikatos.
Esu prieš plastines operacijas, išskyrus tuos atvejus, kai tai reikalinga gyvybei, sveikatai. O visi grožio idealų siekimai atrodo tušti. Žmogus, patobulinęs kažkurią savo kūno dalį, randa kitą, kuri nėra tobula ir taip tęsiasi lyg pasaka be galo