odontologijos-klinika-vilniuje

Kaip tapti odontologu?

Kai kurie studentai nori dalyvauti odontologijos mokymo programose, tokiose kaip SMDEP arba vasaros medicinos ir odontologijos mokymo programose. Kai kurie odontologijos kursai leidžia studentams įgyti patirties, kai gauna laipsnį. Norint tęsti mokymąsi šiose profesinėse srityse, reikia nuo dvejų iki ketverių metų tęstinio mokymosi, o kartais net iki dvejų metų gydymo ligoninėje. Gera odontologijos klinika vilniuje gali suteikti jums neblogą darbo vietą, tad apie tai šiame straipsnyje ir aptarsime.

Ligoninėje ar klinikoje?

Galite dirbti ligoninėje ar klinikinėje aplinkoje arba net pradėti savo odontologijos kabinetą. Daugiau apie tai, kaip tapti odontologu, galite sužinoti per profesines asociacijas (pvz., Amerikos odontologų asociaciją arba Valstybinę odontologų asociaciją). Baigę odontologijos bakalauro studijas, odontologai gali dirbti privačiose klinikose, visuomenės sveikatos skyriuose ar tarptautiniuose sveikatos skyriuose.

Odontologai turi įgyti Dantų chirurgijos (DDS) arba Dantų medicinos daktaro (DMD) vardą pagal Dantų akreditavimo komisijos akredituotą programą. Tiek bendrosios odontologijos, tiek specialybės odontologai turi įgyti DDS / DMD baigę odontologijos magistrantūros studijas. Kai odontologai baigia bakalauro laipsnį ir gauna DDS arba DMD, jie turi įgyti patirties per rezidentūros programą. Tačiau žmonės, norintys užsiimti odontologija, galiausiai turės lankyti odontologijos mokyklą, kad gautų DDS arba DMD laipsnį.

Dauguma odontologijos mokyklų programų reikalauja papildomų ketverių metų, baigus bakalauro studijas, o studentai turi įvykdyti papildomus reikalavimus prieš įgydami odontologo licenciją. Nors specialybės nebūtina, studentams paprastai reikia bent bakalauro laipsnio, kad galėtų užsiregistruoti į daugumą odontologijos kursų. Daugumoje odontologijos mokyklų reikalingas bakalauro laipsnis, o tik kelios mokyklos siūlo pagreitintą priėmimą po dvejų ar trejų metų bakalauro studijų. Odontologijos mokyklą baigti visą darbo dieną trunka ketverius metus, todėl pirmasis bakalauro laipsnį įgijęs žmogus mokykloje mokysis aštuonerius metus.

Po mokslų – kur tada?

Apskritai, baigę vidurinę mokyklą, studentai turi turėti 4 metų bakalauro laipsnį ir 4 metų odontologijos magistrantūros studijas, iš viso 8 metus. Tačiau tai neapima papildomo išsilavinimo specialistams odontologams, tokiems kaip endodontologai, ortodontai, periodontologai, pediatrai, protezuotojai ar dantų chirurgai. Šiems studentams reikalingas kitas laipsnis, rezidentūra arba abu, kurie gali trukti nuo 2 iki 6 metų, priklausomai nuo jų pasirinktos specializacijos. Odontologai, norintys dėstyti ar atlikti mokslinius tyrimus visą darbo dieną, papildomiems odontologijos kursams paprastai praleidžia nuo 2 iki 5 metų.

Odontologai gauna magistrantūros mokymą, dažniausiai pagal Dantų chirurgijos gydytojo (DDS) arba Dantų medicinos daktaro (DMD) programą. DDS ir DMD studentų kursų temos apima dantų anatomiją, fiziologiją, patologiją, molekulinę biologiją, burnos mikrobiologiją, neurobiologiją, radiologiją, farmakologiją ir dantų anesteziologiją. Paprastai DDS/DMD programa trunka ketverius metus, o odontologijos specialybėms (tokioms kaip veido žandikaulių chirurgija ir vaikų odontologija) reikia papildomo laiko.

Tapimo odontologu procesas yra daug konkurencingesnis nei ankstesniais metais, todėl norint patekti į odontologijos mokyklą reikia turėti tam tikrą vidurinės mokyklos ir kolegijos kvalifikaciją. Bakalauro studijų studentai, ketinantys stoti į odontologijos mokyklą, paprastai pirmaisiais studijų metais turi laikyti stomatologijos testą (DAT). Kaip pažymėjo Amerikos odontologų asociacija (ADA), studentams paprastai patariama baigti DAT bent prieš metus iki stomatologijos mokyklos, paprastai pirmaisiais koledžo metais. Pirmas žingsnis svarstant odontologo laipsnį yra nustatyti testus ir būtinas sąlygas, reikalingus norint baigti bakalauro laipsnį.

Licencija

Norint gauti licenciją, būtina išlaikyti Nacionalinės odontologijos tarybos egzaminus. Tai dviejų dalių testas, apimantis dantų mokslą, etiką ir klinikines procedūras. Baigę akredituotą odontologijos programą, pirmiausia gausite licenciją šalyje arba valstijoje / provincijoje, kurioje norite užsiimti praktika. Tačiau turėsite įvykdyti odontologijos mokyklos reikalavimus, į kuriuos įeina kai kurie kursai (dažniausiai gamtos mokslų srityje), stomatologo testo (DAT) įvertinimas, rekomendaciniai laiškai, asmeninis odontologijos mokyklos pareiškimas ir susijusi popamokinė veikla. Visi odontologai turi baigti ketverių metų odontologijos mokyklą ir gauti odontologijos daktaro laipsnį.

Visos devynios stomatologijos specialybės reikalauja, kad odontologai baigtų papildomus mokymus prieš stojant į specialybę. Šie mokymai paprastai yra dvejų ar ketverių metų trukmės rezidentūros programa, susijusi su jų specialybe. Antrasis yra DDS / DMD licencija, kurią jie gavo iš Odontologijos aukštosios mokyklos.

Pavyzdžiui, ECU dantų medicinos mokykloje Grinvilyje, Šiaurės Karolinoje, jiems reikia mažiausiai vienerių metų (8 valandos per semestrą) biologijos, organinės chemijos, bendrosios chemijos ir fizikos, 6 semestro valandas anglų kalbos ir 4 metus. matematikos pamokos. kursai, metai, akredituoti JAV koledžo ar universiteto. Tai reiškia, kad svarbu imtis matematikos ir gamtos mokslų kursus, kad galėtumėte užsiregistruoti į toliau išvardytus odontologijos ir medicinos kursus. Vidurinių mokyklų studentai, norintys tapti odontologais, turi lankyti chemijos, fizikos, biologijos, anatomijos ir matematikos kursus. Mokslo karjerai reikalingas magistro laipsnis arba papildomas mokymas, ne tik odontologijos bakalauro laipsnis.

Dantų sveikata

Dantų sveikatos skatinimas, sveikatos politikos kūrimas ir ligų prevencija yra pagrindiniai visuomenės sveikatos odontologo uždaviniai. Šiame straipsnyje aptarsime odontologo pareigas ir ko reikia norint siekti šios karjeros. Kituose keturiuose skyriuose bus aprašyta, ką žmogus turi patirti prieš tapdamas odontologu ir į ką atkreipti dėmesį ieškant kito odontologo. Kai baigsite vidurinę mokyklą, laikas rimtai pagalvoti, kokių žingsnių galite imtis būdamas kolegijos studentu, kad padėtų jums pereiti tvarų kelią į odontologą.

Nereikia tyčia eiti į koledžą, kad būtum puikus odontologas ar puikus kandidatas į odontologijos mokyklą, bet vis tiek turėtumėte pasistengti, kad pateiktumėte paraišką dėl puikios kolegijos paraiškos, kad galėtumėte patekti į gerą mokyklą. Vidurinė mokykla Jei galvojate apie odontologo karjerą, verta pradėti ruoštis vidurinei mokyklai. Turėsite išlaikyti bent 3,2 GPA, kad padidintumėte savo galimybes būti priimtam į konkurencingą odontologijos programą.

Tapsite puikiu odontologu jeigu:

Galite būti tikri, kad bet kuris odontologas, turintis DMD arba DDS laipsnį, gavo tinkamą mokymą, reikalingą valyti dantis, išmokyti tinkamos burnos higienos, diagnozuoti dantų problemas ir pasiūlyti geriausią gydymo kursą. Norėdami tapti odontologu, turite būti pasirengę baigti kelių metų mokslus ir būti pakankamai kantrūs dirbti su žmonėmis. Tapti odontologu nėra lengva dėl kelių priežasčių, įskaitant reikalingus mokslo metus, finansines mokymosi ir odontologinės praktikos įkūrimo išlaidas bei konkurencingą paraiškų teikimo į odontologijos mokyklą procesą.

Kadangi šiuo metu priėmimo į odontologijos mokyklas procentas visoje šalyje svyruoja apie 55%, kitaip tariant, 45% stojančiųjų kiekvienais metais niekur neina stoti į odontologijos mokyklą, turėsite įrodyti gerus akademinius rezultatus. Daugumoje valstijų stomatologai turi baigti DDS arba DMD programą, akredituotą Amerikos odontologų asociacijos dantų akreditavimo komisijos, ir išlaikyti rašytinius bei klinikinius egzaminus. 

Pabagai

Daugumoje valstijų odontologas turi turėti bakalauro laipsnį akredituotoje odontologijos mokykloje ir išlaikyti Nacionalinės odontologų tarybos egzaminus raštu ir praktinius. Be to, daugumoje odontologijos programų reikalaujama, kad būsimi studentai rastų laiko pasikonsultuoti su esamu odontologu. Plačiau: Dentes.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *