Vytautas Siaurys

Gyvūnų kastracija/sterilizacija veterinarijos klinikoje

Nors iki šiol yra labai daug nuomonių apie gyvūnų kastraciją bei sterilizaciją, tačiau faktas, kad ji gali ne tik padėti gyvūnui geriau jaustis lytinio aktyvumo metu, tačiau ir užkirsti daugeliui ligų senatvėje, kurios yra susijusios su įvairiais lytiniais organais.

Kastracijos metu patinams yra pašalinamos sėklidės, o patelėms – gimda bei kiaušidės. Ir nors viskas gali skambėti sudėtingai, tačiau išties – gana paprasta. Ypač – patikimoje klinikoje, kur ne tik bus atliekama procedūra, tačiau ir suteikiama šeimininkui aktuali informacija bei atsakoma į jam kylančius klausimus.

Kodėl verta atlikti kastraciją ar sterilizaciją augintiniams?

Kaune įsikūrusi veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris“ yra ta vieta, kur ne tik atliekamos mūsų minėtos procedūros, tačiau taip pat ir klientams suteikiama visa reikalinga info apie eigą. Dažniausiai tai šeimininkus nuramina, paskatina pasitikėti specialistais, kurie kasdien atlieka kastracijos ir sterilizacijos procedūras.

Vytautas SiaurysBudinti veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris“ leis Jūsų gyvūnui po atliktos procedūros jaustis geriau bei gyventi kokybiškiau. Kuo tai susiję su kastracija arba sterilizacija?

  1. Žinoma, pirmiausia, tai gali padėti gyvūnui išvengti nepageidaujamų jauniklių atsivedimo už kuriuos tampa atsakingi gyvūno šeimininkai. Deja, tiek šunys, tiek katės, net ir tada, kai yra naminiai, gali nustebinti jaunikliais. Atsivesti patys arba tapti kaimynų augintinio „tėvais“. Bet kuriuo atveju – atiduoti prieglaudai yra papildomas vargas joms, tad kastracija arba sterilizacija yra ne galimybė, tačiau būtinybė, kurią turi pasirinkti atsakingi šeimininkai, kurie nenori gyvūno dauginti.
  2. Taip pat svarbu ir tai, kad augintiniai, net ir augdami labai socializuotoje aplinkoje, vis tiek jaučia gamtos siunčiamos lytinės brandos signalus. Jie dažniausiai labai apsunkina gyvūno dienas, jis tampa agresyvus, gali kaukti visą parą. Tai – problema ir jam, ir šeimininkams (ypač tiems, kurie gyvena bute). Dažnai kalytėms pasirodo kraujingos išskyros, jos pradeda šlapintis bute, neklauso šeimininkų. Išties, tai yra gana didelis diskomfortas gyvūnui, kadangi „gamta jį šaukia“, tačiau kur išlieti energiją – nėra. Šeimininko pareiga yra pasirūpinti, kad gyvūnas justų kuo mažiau tokių nemalonių pojūčių, tad kastracija arba sterilizacija yra pirmoji pagalba.
  3. Pasikartosime, kad tai gali padėti išvengti ligų, kurios dažniausiai pasireiškia senatvėje. Net moksliškai yra įrodyta, kad kalytės sterilizacija gali padėti išvengti dažnai senatvėje pasitaikančių pūlingų gimdos uždegimų, taip pat, pieno liaukų vėžio, lytinių organų uždegimo. Kastracija patinams taip pat užkerta kelią ir prostatos bei sėklidžių vėžio rizikos atsiradimui. Taigi, tai procedūros, kurios net gelbėja gyvūno sveikatą.

Svarbiausia yra patikima klinika, kadangi joje gausite ne tik operacijos paslaugas, tačiau ir atsakingą priežiūrą po jos, kuri padės gyvūnui kur kas greičiau „atsigauti“.

Mitai ir faktai apie kastraciją/sterilizaciją

Tiesa, kad ir kokia tai gera procedūra bei kaip moksliškai yra įrodyta jos nauda, deja, kai kurie šeimininkai vis dar tiki mitais, kurie dažnai sklando internete. Pateiksime juos ir trumpai aptarsime – kodėl tai yra netiesa.

  • MITAS – tai yra gyvūnui pavojinga procedūra.
    Klinikoje operacija atliekama ne tik patyrusių veterinarų, tačiau ir su inovatyvia įranga, kuri padeda augintiniui po procedūros atsigauti labai greitai. Svarbiausia – rinktis gerus veterinarus, o ne garažiukuose dirbančius žmones.
  • MITAS – po operacijos pasikeičia gyvūno charakteris.
    Charakterio pasikeitimo tikimybė yra labai maža. Tačiau pastebima, kad agresyvus šuo gali tapti kur kas ramesnis ir prieraišesnis.
  • MITAS – augintiniui greičiau auga svoris.
    Po atliktos kastracijos arba sterilizacijos organizmo apytakos ratas gali kiek sulėtėti, tačiau tinkamas maistas ir apskaičiuoti jo kiekiai padės išvengti nutukimo.
  • MITAS – kalytę galima sterilizuoti tik po pirmos rujos.
    Tikrai nereikia laukti pirmos rujos, kadangi nuo to sterilizacija nebus nei paprastesnė nei greitesnė. Sąryšio – nėra.

Jeigu turite klausimų, nesate tikras, ar tikrai kastracija arba sterilizacija gyvūnui reikalinga – siūlome pasitarti su veterinarais, kurie dažniausiai moksliškai pagrindžia faktus ir padeda nugalėti nepagrįstas baimes.

Šaltinis:

Veterinarijos klinika „Siaurio Šnauceris”
+370 655 55818
info@snaucerisvet.lt
Pramonės pr. 36A, Kaunas
Technikos g. 39, Kaunas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *