Pirmieji dantų šepetukai buvo naudojami jau 3000 metų prieš mūsų erą. Tai parodo, jog dantų priežiūra buvo aktuali jau gilioje senovėje. Balti dantys dažniausiai asocijuodavosi su aukštuomene. Net viduramžiais, kuomet švara ir vanduo nebuvo vertinami, burnos higiena užsiimama, visgi, buvoma. Pirmieji dantų šepetukai buvo gaminami iš kiaulių šėrių pritvirtintų prie bambukinio pagaliuko. Tai parodo, jog burnos higiena aktuali visais laikais.
Burnos higiena namuose
Nors profesionalią burnos higieną patartina ir net būtina atlikti pas burnos higienistą bent kartą per metus, tačiau burnos hiena namuose taip pat būtina. Tačiau burnos higiena namuose ne visada atliekama kokybiškai. Tad norintiems būti užtikrintiems, jog bus panaikinami visi dantų akmenys ir bakterijos bei apnašos – rekomenduojama kreiptis į burnos higienistą 1-2 kartus per metus.
Apsilankymas pas burnos higienistą Kaune
Kiekvienoje odontologijos klinikoje Kaune jums gali būti suteikta profesionali burnos higienos paslauga. Burnos higiena Kaune atliekama sekančiai: šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, ultragarsiniu aparatu šalinami akmenys, poliruojami plombų ir pačių dantų paviršiai. Higienistas duoda patarimus kaip geriausia palaikyti burnos ertmės švarą esant namuose. Laiku jų nenuvalius kyla grėsmė užsikrėsti rimtesnėmis ligomis, ko įtakoje galima prarasti visus dantis. Tad apsilankykite betkurioje Kauno odontologijos klinikoje ir pasirūpinkite burnos higiena.
Kodėl burnos ertmė genda…
Net jei kasdien valysite dantis du kartus per dieną, nebūsite užtikrinti, jog nereikės apsilankyti pas burnos higienistą. Rūkymas, alkoholis ir kava ypač skatina akmenų atsiradimą, apnašas, bakterijų dauginimąsi. Stenkitės vartoti kuo mažiau saldumynų. Atsisakykite cukraus gerdami arbatą. Ne veltui jis vadinamas „baltąja mirtimi“ – sukelia ne tik diabetą ar cukraligę, bet ir skatina dantų gedimą.
Kasdienė higienos procedūra
Asmens burnos higiena atliekama kiekvieną dieną, bent du kartus naudojant individualius burnos higienos reikmenis. Svarbu vaikams nuo pat vaikystės diegti taisyklingos higienos pradmenis. Taip įpratę, ateityje jie turės rečiau lankytis pas odontologus. Pačią didžiausią įtaką daro tėvai, odontologai gali tik paskatinti. Nupirkite vaikui dantų šepetuką, kuriame pavaizduotas herojus. Skatinkite jį įvairiomis pramogomis, rodykite filmukus, kuriuose akcentuojama higienos svarba.
Grožis yra neatsiejamas nuo sveikatos. Tinkamai rūpindamiesi savo burnos ertme nesusidursite su sveikatos problemomis, dantys bus gražus, neteks pajusti taip dažnai sutinkamų blogo burnos kvapo problemų. Kiekviena amžiaus grupė turi savo specialią charakteristiką, kuri reikalauja tam tikros individualios burnos higienos. Kiekvienas odontologas patars kokiais metodais jums geriau prižiūrėti savo burnos ertmę. Ne visi suaugusieji moka taisyklingai naudotis dantų siūlu ar šepetėliu tad nebijokite pasikonsultuoti su odontologu ar burnos higienistu.
Profesionali burnos higiena daugelio žmonių sąmonėje egzistuoja kaip nereikalinga, papildomų išlaidų reikalaujanti procedūra. Burnos higienisto darbą reikėtų vertinti kaip ateities investiciją. Net jei šiuo metu esate patenkintas savo burnos ertme, nežinote, galbūt užkirtote kelią parodontozės tikimybei ateityje. Gal manote, kad geriau yra dabar sutaupyti, tačiau ateityje vaikščioti su protezais? Profesionali burnos higiena gali išgelbėti nuo tokio dantų praradimo, tačiau patį svarbiausią, pirmąjį žingsnį darote jūs pats.