Vyras su implantuotais dantimis

Prarastas dantis jau neproblema – odontologai jį atstato danties implantu

Vyras su implantuotais dantimisNuskilus ar nutrupėjus daliai danties, nesunku jį pataisyti plombuojant ar protezuojant. Tačiau netekus danties šaknies kyla kur kas daugiau problemų. Tuščia ertmė dantenose tampa bakterijų veisimosi židiniu, aplink ją išsidėstę kiti dantys gali pradėti keisti savo natūralią kryptį, o žandikaulio kaulas – irti. Ką daryti, kad taip nenutiktų? Išeitis – dantų implantavimas odontologijos klinikoje.

Implantas + protezas = naujas dantis

Danties struktūra primena grybo sandarą: jį sudaro plika akimi nematoma dalis – danties šaknis, ir matoma dalis – vainikėlis arba karūnėlė, atitinkanti grybo „kepurėlę“. Kaip ir grybas, dantis negalėtų „gyvuoti“ be šaknies. Dantų implantavimas skirtas atkurti būtent šią, nematomąją, danties dalį.

Dantų implantavimo metu į paciento žandikaulį įsriegiamas metalinis, dažniausiai iš titano pagamintas varžtelis. Šiam varžteliui prigijus žandikaulyje, ant jo tvirtinamas danties vainikėlis, kitaip vadinamas tiesiog danties protezu. Danties protezas gaminamas iš tokių medžiagų, kurios savo išvaizda ir savybėmis būtų kuo artimesnės natūraliems žmogaus dantims. Todėl implantuoti ir protezuoti dantys vizualiai nesiskiria nuo tikrųjų žmogaus dantų.

Ką reiktų žinoti apie dantų implantavimą?

Dantų implantavimo procedūra kiekvienam pacientui yra individuali: ji priklauso nuo norimų implantuoti dantų skaičiau, žandikaulio būklės, priežasčių, dėl kurių buvo prarastas vienas ar daugiau dantų. Kai kuriais atvejais dantų implantavimas dėl pernelyg suirusio žandikaulio yra neįmanomas, o kartais tenka atlikti kaulo priauginimo procedūrą. Daliai pacientų dirbtinės dantų šaknys po dantų implantavimo iš viso neprigyja. Tiesa, šiuolaikiniai dantų implantai užtikrina iki 99 procentų prigijimo tikimybę.

Priklausomai nuo prarastų dantų tarpusavio padėties, pacientui gali reikėti mažiau dantų implantų, nei yra prarasta dantų. Pavyzdžiui, gali būti implantuojami keturi dantys ant dviejų implantų ir pan. Svarbiausia, kad pacientas atsižvelgtų į patyrusio implantologo rekomendacijas, ir nereikalautų to, kas yra neįmanoma, sakykime, mažesnio dantų implantų skaičiau negu jam iš tikrųjų reikia. Pirmoji konsultacija su dantų implantavimo specialistu – labai svarbi. Jos metu pacientas turėtų aiškiai išsakyti savo pageidavimus, o implantologas įvardinti realias jų įgyvendinimo galimybes.

Dantų implantavimo Vilniuje privalumai

Nors dantų implantavimo paslaugos atliekamos daugelyje Lietuvos miestų, Vilnius yra ypač palankus atlikti šią procedūrą. Visų pirma, sostinėje yra itin daug dantų implantavimo paslaugas siūlančių odontologijos klinikų. Šiose klinikose dirba geriausi šalies dantų implantavimo specialistai, dauguma jų turi patirties implantuojant dantis ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

Kadangi konkurencija tarp Vilniuje įsikūrusių odontologijos kinikų yra didelė, dauguma jų siūlo itin palankias sąlygas dantų implantavimui, kad pacientai rinktųsi būtent jų paslaugas. Platus klinikų pasirinkimas apsaugo pacientą nuo laukimo ilgose eilėse ir suteikia galimybę norima specialistą pasiekti kiek įmanoma greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *