Protezavimas

Dantų protezavimo galimybės Alytuje: nuo estetinio iki protezavimo ant implantų

Dėja, gana dažnai gyvenimas iškrečia nemalonių pokštų, dėl kurių prarandame dantis. Tuomet mum gelbsti odontologai. ProtezavimasDantų protezavimas – ypač svarbi odontologinė procedūra, atliekama daugelyje Alytaus odontologijos klinikų. Kodėl ši paslauga yra tokia reikalinga? Priežastis paprasta: nemažai pacientų anksčiau ar vėliau netenka danties (ar dantų) arba dantys ilgainiui tampa tokie pažeisti, kad jų neįmanoma sutvarkyti terapinio gydymo metodais. Dantų protezavimo galimybių yra išties nemažai, konkretus gydymas priklauso nuo individualios paciento situacijos. Visgi šiame straipsnyje pabandysime pateikti sugrupuotą informaciją apie tai, kokio tipo dantų protezavimas gali būti atliekamas.

Estetinis protezavimas

Visų pirma, pacientams, kurių dantų defektai nėra dideli, siūlomas estetinis protezavimas. Jis puikiai tinkamas tada, kai norima apsaugoti pažeistą dantį, prailginti jo gyvavimo trukmę, išvengti karieso ar pašalinti karieso atsiradimo tikimybę. Procedūros metu dantis yra šlifuojamas minimaliai, siekiama išsaugoti natūralius danties audinius. Estetiniam protezavimui yra pasitelkiamos laminatės (tai plonos plokštelės, specialiu būdu ir priemonėmis klijuojamos prie priekinių dantų paviršiaus) bei užklotai ir įklotai (jie skirti krūminių dantų taisymui).

Dantų apvilkimas vainikėliais

Jei dantų defektai yra per dideli, kad užtektų vien mikroprotezavimo, pacientams siūlomi fiksuoti vainikėliai bei tiltai. Pažeistas dantis yra nušlifuojamas ir pagal jį pagaminamas naujas danties vainikėlis. Vainikėlis yra užmaunamas ant nušlifuoto danties iki pat dantenų krašto. Šis dantų protezas yra nenuimamas. Kai trūksta vieno danties, protezavimui naudojamas tiltelio metodas. Tilteliui laikytis yra nušlifuojam gretimi dantys kurie tampa tiltelio atramomis. Šio metodo minusas, jog norint atstatyti vieną dantį yra nušlifuojami gretimai esantys sveiki dantys.

Išimami protezai

Jei burnoje trūksta kelių greta esančių dantų, gali būti pritaikyti išimami daliniai protezai. Jie yra tvirtinami prie dantų, esančių šalia kiaurymės (tam naudojami specialūs metalo užraktai). Toks dantų protezas pagerina kramtymo funkciją bei estetinę išvaizdą, bet dažniausiai nėra itin patogus, kadangi gali trinti ar spausti.

Visiškai išimami protezai yra skirti pacientams, kurių burnoje nebeliko dantų (arba likę tik pavieniai dantys, kurie yra per daug pažeisti, kad tinkamai atliktų savo funkciją). Išimami protezai pagerina valgymo kokybę (tikrai geriau nešioti išimamus protezus nei visiškai neturėti dantų), bet jie turi ir daug minusų: dažniausiai yra nepatogūs, nestabilūs, juos reikia dažnai koreguoti.

Protezavimas ant implantų

Pageidaujantiems aukštesnės kokybės, siūlomas dantų protezavimas ant implantų. Pirmiausia atliekama nesudėtinga operacija, kurios metu į žandikaulio kaulą yra įsodinamas implantas. Kai danties implantas prigyja, jis tampa naujojo danties šaknimi, ant kurios ir yra atliekamas protezavimas. Karūnėlę nesunku pritvirtinti, nereikia šlifuoti greta esančių dantų, rezultatas yra estetiškesnis, be to, sustabdomas žandikaulio kaulo nykimo procesas. Pasitelkus dantų implantaciją galima atkurti nuo vieno iki visų dantų. Protezas gali būti visam laikui užfiksuotas burnoje arba galima rinktis išimamus protezus (bet net ir išimami dantų protezai yra stabilūs ir patogūs, kadangi jie pritvirtinami prie implantų). Kadangi šis dantų protezavimo būdas yra kiek sudėtingesnis, ne visos Alytaus odontologijos klinikos siūlo šią paslaugą.

Dantų protezavimas Alytuje gali būti atliekamas „Albadenta” odontologijos klinikoje, ji gali pasiūlyti plataus spektro dantų atkūrimo galimybes: nuo estetinio protezavimo iki dantų protezavimo ant implantų. Jei nesate patenkintas savo dantimis, kreipkitės į patikimą Alytaus odontologą, kuris padės jums išspręsti jūsų dantų problemas: kiekvieno paciento situacija yra vertinama atskirai, pritaikomas individualus gydymo planas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *