Konsultacija su implantologu

Lietuviams vis dar stinga bazinių žinių apie dantų implantavimą

Konsultacija su implantologu
Konsultacija su implantologu

Dantų implantavimas – procedūra, apie kurią reikia turėti nemažai žinių. Būtent todėl, kad implantavimo nebijotumėte ir jam lengviau pasiryžtumėte. Be to, verta susipažinti ir su padariniais, nes laikas netekus vieno ar kelių dantų – didžiausias jūsų priešas. Kai iškrenta dantis, laikui bėgant ima nykti kaulinis audinys, dantenos pakeičia formą, nebeatlieka savo funkcijos, kiti burnoje likusieji dantys ima slinktis į iškritusiojo dantuko vietą, galų gale, pasikeičia ir sąkandis, tad atsiranda vis didesnių problemų kramtant maistą. Žandikaulio kaulams atrofuojantis, pasikeičia ir veido forma, žmogaus veido oda dėl netektų dantų suglemba, įdumba – tai gali pasendinti, atimti pasitikėjimą savimi ir daryti neigiamą įtaką žmogaus socialumui, buvimui visuomenėje ir taip toliau. Deja, tačiau tenka pripažinti, kad neigiamus pokyčius, vykstančius žandikaulyje, klasikiniai dantų protezai nesustabdo. Danties implantas veikia kaip natūralaus danties šaknis (stimuliuoja kaulinį audinį) ir sustabdo žandikaulio atrofiją (tirpimą).

Odontologinės paslaugos, o taip pat ir dantų implantai Kaune yra patikimiausi. Kodėl būtent kaune? Nes čia, Kauno Medicinos Universitete ruošiami būsimi šios srities specialistai. Todėl dantų implantavimą geriausiai išmano Kauno odontologijos klinikų specialistai. Implantais vadinami specialūs iš aukštos kokybės metalo pagaminti sriegiai, kurie identiškai atkartoja danties šaknies fragmentus. Metalinis implantas įsriegiamas tiesiai į žandikaulį ir visiškai atstoja prarastojo danties šaknį. Galiausiai implantas suauga su kaulu ir sudaro atramą fiksuojamai danties karūnėlei. Implantas – tai viena populiariausių iki šiol sukurtų priemonių, visiškai atkartojanti natūralaus danties formą ir struktūrą. Dantų implantai Kaune implantuojami jau daugiau nei dešimtmetį, tad sritis nėra nauja – sėkmės rodiklis yra apie 98 proc. Tai reiškia, kad vidutiniškai tokiam kiekiui pacientų implantas prigyja sėkmingai. Likusiems dviem iš šimto pacientams procedūrą tenka kartoti  antrą kartą.

Implantai implantuojami pacientams, ne jaunesniems nei 18 metų – iki pilnametystės kinta žandikaulių plotis, dydis, organizmas sparčiai auga. Implantus šiandien įsriegia gydytojai odontologai, burnos chirurgai arba periodontologai. Vainikėlius, tvirtinamus ant dantų implantų, pagaminta dantų technikų laboratorijos.

Pirma, pacientas, nusprendęs pasirinkti dantų implantus, apsilanko pas odontologą konsutacijoje, kuris panoraminės rentgeno nuotraukos pagalba įvertina žandikaulio kaulo būklę ir implantavimo galimybes.

Kitas etapas – kitas susitikimas. Jo metu jau imamasi konkrečių darbų – implantavimo. Taikoma vietinė nejautra. Procedūra tampa ypač paprasta, jei kaulas yra sveikas ir jo netrūksta. Jei kaulas yra atrofavęsis, sunykęs, prireikia atstatyti kaulinius audinius – tai susiję su didesnėmis išlaidomis ir sudėtingesniais gydymo metodais. Dantų implantai gali kainuoti nuo 800 iki 1500 eurų už vieną dantuką, tačiau investicija yra ilgalaikė, tinkamai prižiūrint implantus, jie gali tarnauti visą gyvenimą. Parenkant implantus, svarbiausia, kad implantas būtų gamintas patikimų, sertifikatus ir licencijas turinčių gamintojų. Kitas momentas – dantų implantai būtinai turi būti kokybiški, su jais turi būti atlikta pakankamai mokslinių tyrimų, jie turi visiškai atitikti ir pacientų vis didėjančius fiziologinius ir estetinius poreikius.

Implantaciją rekomenduojama ateičiai atidėti sergant ūmiomis infekcinėmis ligomis, sergant piktybinėmis ligomis, besigydant vėžinius susirgimus, esant nėštumui – tai ypatingos būklės, kai organizmas yra jautrus ir mažiau apsaugotas. Kai paciento būklė normalizuojama ir sugrįžta į senas vėžes ir kai gydytojai tam neprieštarauja, be didesnių trukdžių galima atlikti ir implantaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *