plaukų priežiūra Vilnius

Sveikatos problemos, kurias gali išduoti plaukų būklė

plaukų priežiūra VilniusNemaža dalis žmonių, o ypač moterys, galvoja, jog plaukų grožis ir jų sveikata priklausys tik nuo to, kaip bus atliekama plaukų priežiūra Vilnius. Nors šiame teiginyje tiesos ir yra, plaukai apie mūsų sveikatą atskleidžia daug daugiau nei manome.

Mokslininkai sako, jog mūsų plaukai – tai tarsi lakmuso popierėlis, kuriame atsispindi bendros mūsų organizmo problemos. Taigi, pasirinktas šampūnas ar plaukų kondicionierius toli gražu, nėra vieninteliai faktoriai kurie lemia suprastėjusią plaukų būklę, to priežastys gali būti kur kas rimtesnės.

Šiame straipsnyje mes aptarsime pagrindines plaukų problemas ir ką jos sako apie mūsų sveikatos būklę.

Išsausėję, blankūs plaukai

Jei plaukai praranda savo įprastą blizgesį, pirmoji ateinantis mintis bus, jog vėl nepataikėme pasirinkti šampūno. Tai paprastai būna tiesa, tačiau kiti išoriniai faktoriai gali būti dažnas plaukų dažymas, džiovinimas, žnyplių naudojimas ir t.t.

Tiesa, žiemą ar rudenį plaukai išsausėja ne dėl šių priežasčių, paprastai mūsų organizmui tiesiog trūksta naudingųjų maistinių medžiagų ir vitaminų tokie kaip fosforas ar selenas.

Pleiskanojimas

Pleiskanos – tai amžina plaukų priežiūros problema. Nors jos savaime mums nekenkia, mes nuolat esame apie jas priminti niežėjimu ir prasta plaukų išvaizda.

Veiksnių lemiančių jų atsiradimą yra begalė. Iš išorinių dalykų čia daugiausiai įtakos daro prastai pasirinktos plaukų priežiūros priemonės, pavyzdžiui, šampūnas ne pagal odos tipą ir t.t.

Kitas dalykas dėl ko atsirasti gali pleiskanos, tai – radikalus dietos pakeitimas. Jei organizmas negauna pakankamai angliavandenių ir riebalų, pleiskanos būna dažniausia to pasekmė.

Kalbant apie vidinius organizmo signalus, pleiskanojimas gali reikšti didelį išgyvenamą stresą ar nusilpusį bendrą organizmo imunitetą.
Jei pastebėjote gelsvos spalvos pleiskanas – būkite ypač atsargūs. Toks simptomas yra dermatito požymis, dėl kurio gydymo vien šampūno pakeisti neužteks, būtina kreiptis į gydytojus.

Slenkantys plaukai

Sakoma, jog egzistuoja tam tikra norma, kiek per dieną gali išslinkti plaukų – maždaug apie šimtą. Skirtingais gyvenimo periodais, plaukų slinkimas gali būti ir intensyvesnis, ypač moterims išgyvenančioms menopauzę ar nėštumą.

Tam, kad išsiaiškinti ar viskas gerai, galite atlikti labai paprastą testą – suleiskite savo pirštus į plaukus iki pat šaknų ir braukite iki pat galiukų. Jei rankoje nėra nei vieno plaukelio ar 1-5 – tai reiškia, jog viskas gerai. Na, o jei rankoje kur kas daugiau plaukų – verta pagalvoti apie vizitą pas specialistą.

Paprastai plaukų slinkimas signalizuoja galimą cukrinį diabetą, nusilpusią imuninę sistemą ar problemas endokrininėje sistemoje.

Lūžtantys, suplonėję plaukai

Ši problema dažnai pasitaiko ne tik moterims, tačiau ir vyrams, tačiau pastarieji nemato reikalo į tą kreipti dėmesį ar dėl to skųstis. Paprastai toks dalykas signalizuoja didžiulį baltymų trūkumą mityboje ir apskritai nusilpusį organizmą.

Baltymai – tai viena iš pagrindinių medžiagų, kuri organizmui yra gyvybiškai svarbi. Dėl jų trūkumo kenčia ne tik plaukai, tačiau ir nagai bei oda. Jų kiekį galime atstatyti valgydami daugiau vaisių ar vartojant produktų turinčių omega-3 rūgščių.

Kalbant apie rimtas pasekmes – lūžtantys plaukai gali signalizuoti ir Kušingo ligą. Kiti pastarojo negalavimo simptomai yra nuolat skaustanti nugara, aukštas kraujospūdis bei nemiga.

Nuolat susiriebalavę plaukai

Tokia plaukų problema paprastai reiškia prastą ir nevisavertę žmogaus mitybą, pagrinde paremtą dideliu gyvūlines kilmės riebalų vartojimu. Norint pagerinti plaukų būklę reikėtų atsisakyti keptų patiekalų, riebios mėsos, alkoholio, kavos ir saldumynų.

Kalbant apie rimtus signalus, riebaluoti plaukai taip pat gali reikšti sutrikusią medžiagų apykaitą, problemas su hormonų gamyba bei kepenimis. Žinoma, jog tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindines plaukų problemas ir ką tai gali signalizuoti apie mūsų sveikatą. Nors plaukų priežiūros priemonės turi tam tikros įtakos mūsų plaukams, didesnę reikšmę turi mūsų gyvenimo būdas, vartojami maisto produktai ir t.t. Jei pastebite kažką iš rimtesnių simptomų, nedelsiant kreipkitės į specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *