Greitas estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – kovai su dantų defektais

Ne tik šypsenos grožiui

Vilniuje įsikūrusios klinikos „Grožio chirurgija“ specialistai teigia, jog estetinis plombavimas – tai galimybė sukurti nepriekaištingai atrodančią šypseną. Kartu ši procedūra leidžia atstatyti visas dantų funkcijas: ne tik estetinę, bet ir kramtymo, maisto atkandimo bei atraminę.

Maži, bet matomi defektai

Neretai iki tobulos šypsenos žmogui trūksta visai nedaug. Ją gali gadinti nepageidaujamas tarpelis tarp dantų, danties spalvos pakitimai, nuo kitų dantų savo forma išsiskiriantis arba kreivas dantukas. Visa tai – maži, bet matomi defektai. Tačiau juos nesunku panaikinti estetiniu plombavimu.

Estetinis plombavimas – kaip menas

Vilniaus estetinio plombavimo specialistai teigia, jog ši procedūra reikalauja daug specifinių žinių ne tik apie žmogaus dantų sandarą, bet ir apie dantį kaip meno kūrinį. Juk estetinis plombavimas – tai preciziškai tikslus visų dantų sluoksnių atkūrimas. Ne be reikalo ši procedūra dar vadinama dantų restauravimu.

Geras estetinio plombavimo specialistas turi nusimanyti apie spalvas, simetriškumą, mokėti įvertinti proporcijas. Jis turi išmanyti dantų paviršiaus savybes, skaidrumą, mokėti taikyti šiuolaikines plombavimo technologijas.

Kaip vyksta dantų restauravimo procedūra?

Estetinis plombavimas Vilniuje pacientui gali būti atliekamas vos per vieną vizitą. Per vieną apsilankymą pacientui galima plombuoti iki šešių dantų, o toks dantų skaičius paprastai yra pakankamas visiškai naujai šypsenai sukurti. Vienam dančiui restauruoti prireikia maždaug valandos. Taigi, naują šypseną „įsigyti“ galėsite per 4-6 valandas.

Pirmas estetinio plombavimo etapas – karieso pažeistų danties audinių ir senų plombų pašalinimas. Kietieji paciento dantų audiniai išsaugomi, o aplinkiniai dantys nėra šlifuojami, todėl estetinis plombavimas laikomas vienu labiausiai dantis išsaugančių jų atkūrimo metodų. Pašalinus pažeistus dantų audinius, dantys izoliuojami specialia guma. Taip jie apsaugomi nuo drėgmės atsiradimo plombavimo metu.

Toliau vyksta pats estetinis plombavimas: naudojant skirtingo skaidrumo plombavimo medžiagas, dantis atkuriamas sluoksnis po sluoksnio. Stengiamasi atkurti į paciento natūralių dantų audinius kuo panašesnius danties sluoksnius, atsižvelgiant į dantų paviršiaus reljefą, spalvą, blizgesį.

Paskutinis estetinio plombavimo etapas – dantų poliravimas. Jis užbaigia dantų restauravimą, suteikdamas dantims natūralaus blizgesio ir sukurdamas tokį danties paviršių, nuo kurio lengva pašalinti apnašas. Dėl šios priežasties restauruoti dantys po estetinio plombavimo gali būti prižiūrimi taip pat paprastai, kaip natūralieji. Jiems valyti pakanka dantų šepetėlio, pastos ir tarpdančių siūlo.

Po estetinio plombavimo

Kai kuriais atvejais po dantų restauravimo pacientai kviečiami atlikti papildomas korekcijas. Svarbu žinoti, kad nuskilus restauruotam dančiui, odontologijos klinikoje jį nėra sudėtinga pataisyti, ir nereikia atlikti viso danties restauravimo iš naujo.

Norint, kad restauruoti dantys kuo ilgiau atliktų savo estetinę funkciją, reiktų vengti itin kieto maisto. Taip pat kartą ar du per metus patartina tokius dantis poliruoti naudojant deimantinę pastą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *