Implantai

Kam dantų implantai tinka, o kam – ne?

Dantų implantas – tai danties šaknies pakaitalas. Jis įsriegiamas į žmogaus žandikaulį, sudarydamas pagrindą, ant kurio yra tvirtinama danties karūnėlė. Dantų implantai yra pripažįstami kaip kokybiškiausias, natūraliausiai atrodantis ir ilgiausiai tarnaujantis būdas atkurti prarastus dantis. Kokiais atvejais dantų implantai rekomenduojami? Ar kiekvienas pacientas yra tinkamas kandidatas dantų implantavimui?

ImplantaiVieniems rekomenduojami, kitiems – būtini

Yra keletas būdų pakeisti prarastą dantį ar jo dalį. Tai – dantų plombavimas, protezavimas ir implantavimas. Dantų plombavimas tinka tuomet, kai yra pažeista nedidelė danties dalis, ir jai užglaistyti pakanka plombavimo medžiagos.

Jeigu dantis plombuojamas ne pirmą kartą, geriau rinktis ne įprastą o estetinį dantų plombavimą. Jo metu ne tik paslepiami viršutinio danties sluoksnio defektai, bet ir atkuriami kiti danties sluoksniai. Toks juvelyriškai tikslus dantų atkūrimo būdas leidžia pakeisti dantų spalvą, formą, tekstūrą, pašalinti pigmentines dėmes ir kitus matomus defektus.

Jeigu prarasta didžioji danties dalis arba matomos danties dalies visai nėra likę, bet yra likusi sveika šaknis, galima rinktis dantų protezavimą. Kai danties šaknis prarasta arba negrįžtamai pažeista, vienintelė išeitis atkurti dantį – rinktis dantų implantus.

Kai kuriais atvejais pacientas gali rinktis, ar rinktis paprastą dantų protezavimą ar protezavimą ant dantų implantų. Vis dėlto dažniausiai jo sprendimą lemia kainos arba norimos dirbtinių dantų kokybės kriterijus.

Kuo pasižymi tinkamas kandidatas dantų implantavimui?

Dantų implantų įsriegimo procedūrai beveik nėra amžiaus limito. Šiandien dėl dantų implantų į odontologijos klinikas Kaune ir kituose Lietuvos miestuose kreipiasi vis daugiau jaunų pacientų, dantų netekusių dėl ligos ar traumos. Vis dėlto, iki 18 metų pacientams, kurių žandikaulis dar nėra iki galo susiformavęs, dantų implantai nėra rekomenduojami.

Kitas svarbus kriterijus – paciento žandikaulio kokybė. Jeigu paciento žandikaulis yra deformuotas arba jo kaulas jau pradėjo nykti, dantų implantai jam greičiausiai nebus skiriami. Kai kuriais atvejais pacientui galima atlikti kaulo priauginimo procedūrą.

Galiausiai reiktų žinoti, jog dantų implantai nėra visiems tinkamas dantų atkūrimo būdas dėl aukštos jų kainos. Antra vertus, kai kurios odontologijos klinikos, bendradarbiaudamos su kredito įstaigomis, siūlo savo paslaugas išsimokėtinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *