Dantų implantavimo nesekmės

Dantų implantavimas ir galimos nesėkmės

Jei neturite vieno ar daugiau dantų, jūsų odontologas gali jums rekomenduoti dantų implantaciją. Danties implantas įstatomas tokiu atveju, kai trūksta tiek danties, tiek jo šaknies. Odontologas gali įstatyti implantus į žandikaulį ir tik tuomet ant jo atlikti dantų protezavimą. Danties implantas į žandikaulį įstatomas visam laikui. Nors ši procedūra turi daug privalumų, tačiau reikia paminėti ir galimas nesėkmes.

Dantų implantavimo nesekmėsDantų implantai buvo naudojami ilgą laiką, tačiau ne itin sėkmingai. Paprastai žandikaulis atmesdavo implantą, lydimą nemaloniomis pasekmėmis. Pirmieji implantai paprastai buvo gaminami iš plieno ar kitų medžiagų, kurios biologiškai nederėjo su žandikauliu. Daugeliu atveju implantas tiesiog iškrisdavo, kartais sukeldavo žandikaulio infekciją. Švedijoje buvo atliktas tyrimas, kurio metu iš įvairių medžiagų pagaminti implantai buvo išbandyti gyvūnų nasruose. Buvo pastebėta, kad iš titano pagaminti implantai turėjo didžiausią pasisekimą ir sugiję iš tiesų susijungdavo su kaulu. Tyrimai su gyvūnais buvo tęsiami, siekiant ištobulinti operaciją ir atrasti, kokios formos titano implantai turėtų būti gaminami ir kiek laiko turėtų trukti gijimo procesas. Šie implantai vadinami „Branemark“ implantais, jie buvo patvirtinti Jungtinių Amerikos Valstijų FDA (angl. Food and Drug Administration – Maisto ir vaistų administracija). Šiuo metu daugelis kitų kompanijų gamina panašius į „Branemark“ implantus, o dantų implantų sėkmės koeficientas pakilo iki tokio lygio, kai jie atmetami gana retai.

Norint turėti sėkmingą dantų implantą, procedūros turi būti atliekamos labai kruopščiai. Implantavimo operacija atliekama dviem etapais. Pirmiausia odontologas įstato titano implantą į žandikaulį – išgręžia skylę ir į ją įsriegia titano implantą. Po to palaukiama tris – šešis mėnesius, leidžiant žandikauliui sugyti ir įsitikinti, kad kaulas neatmeta implanto. Jei implantas laikosi tvirtai ir sėkmingai susijungė su kaulu, ant implanto atliekamas danties protezavimas, tai yra uždedamas dirbtinis dantis.

Jei implantacija yra sėkminga, implantai tampa amžinomis dantų šaknimis. Kartais implantai yra vienintelė išeitis žmonėms, kurie neteko visų savo dantų ir negali nešioti dantų protezų. Dantų implantų kaina yra didesnė, o visai implantacijai reikia nemažai laiko, tačiau daugelis žmonių teigia, kad jie to verti.

Savo dantų implantams įstatyti rinkitės odontologą, kuris turi didelę patirtį. Jūs turite sužinoti, kiek dantų implantavimo operacijų atliko jūsų odontologas; pakalbėkite su ankstesniais jo pacientais. Galite susisiekti su dantų gydymo asociacija ir pasiteirauti, apie jūsų odontologą ir jo reputaciją.

Yra odontologų kurie nėra pakankamai kvalifikuoti, kad atliktų implantacijos operaciją, kadangi yra išklausę tik surengtą implantų gamintojų savaitgalinį seminarą.

Dantų implantavimo operacijos pavojai paprastai kyla dėl odontologo aplaidumo. Jei jūsų odontologas neleidžia jūsų kaului ir dantenoms sugyti, operacija gali būti nesėkminga. Jei ateinate turėdami supūliavusį ar užkrėstą dantį, o jūsų odontologas jį ištraukia ir nelaukia, kol infekcija praeis, jis perneš bakteriją į žandikaulį. Yra pasitaikę atvejų, kai taip yra nutikę ir infekcija taip stipriai išplito žandikaulyje, kad jį reikėjo pašalinti. Tai vadinama žandikaulio osteomielitu, ir tai yra pats blogiausias nepavykusios dantų implantavimo operacijos rezultatas.

Dar vienas dalykas, kurį turi apsvarstyti jūsų odontologas, ir dėl kurio turi būti atviras su jumis, yra tai, ar jūsų žandikaulis gali išlaikyti patį implantą. Implantai netinka kiekvienam. Kai kurie žmonės, kuriems trūksta daug dantų jau labai ilgą laiką, neturi pakankamai kokybiško kaulo, kuris galėtų išlaikyti danties implantą. Patartina pasidaryti kompiuterinę tomografiją, kad būtų galima nuspręsti, ar esate tinkamas kandidatas dantų implantams. Dėl kai kurių priežasčių odontologai pastebi, kad įstatyti į apatinį žandikaulį implantai laikosi geriau, nei įstatytieji viršutiniame žandikaulyje. Taigi, atkreipkite į tai dėmesį, jei jums reikalingas implantas turėtų būti viršutiniame žandikaulyje.

Apskritai paėmus, jei turite patyrusį odontologą, jūs suprasite, kad dantų implantai turi daug daugiau privalumų, nei trūkumų. Jeigu turite trūkstamų dantų apsilankykite odontologijos kinikoje ir sužinokite daugiau apie dantų implantus ir jų galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *