Ne tik paaugliai, kurių oda brendimo metu dėl hormonų kaitos yra linkusi kaupti riebalus ir „pasipuošti“ spuogais, bet ir brandesnio amžiaus žmonės gali susidurti su šiais nemaloniais odos pūlinukais. Blogiausia, kad netgi jiems išnykus ant odos lieka tamsesnės už natūralų jos atspalvį dėmės, o ypač nekantriems ir spuogus mėgstantiems spaudyti žmonėms – net maži randeliai. Kaip kuo greičiau susidoroti ne tik su spuogais, bet ir su jų paliktais odą darkančiais pėdsakais veide? Atsakymas – kreiptis į dermatologijos klinika.
Galbūt paklausite, ar tikrai verta investuoti pinigus į spuogų naikinimo ir veido dėmių bei randų pašalinimo procedūras? Įvertinkite alternatyvas. Naikinant spuogus kosmetinėmis priemonėmis, o randelius slepiant po kokybiška kosmetika (nes kitokia tiesiog „nepajėgs“ jų tinkamai paslėpti), per metus išleisite ne mažiau nei keletą kartų apsilankę dermatologijos klinikoje. Taigi, nusprendę spuogus naikinti patikimo odos gydytojo rankomis, sutaupote ne tik laiko, bet ir pinigų.
Šiuolaikinėse dermatologijos klinikose spuogai naikinami pasitelkus lazerines technologijas. Lazeris švelniai veikia odą, pasiekdamas net giliausius jos sluoksnius, o procedūrų metu naudojami nuskausminamieji kremai leidžia atsipalaiduoti ir išvengti nemalonių pojūčių. Jeigu bėrimas pacientą kankina dažnai ir yra labai pastebimas, gydymo kursas vien spuogų naikinimui gali trukti apie vieną mėnesį, tuo tarpu randeliams ir odos dėmėms šalinti gali prireikti dar kelių mėnesių, esant ypač sudėtingai situacijai – net metų.
Spuogų turinčius žmones dažnai lydi ir kita odos problema – po spuogo panaikinimo (dažniausiai spaudymo) odoje likusios duobutės, maži randeliai, vadinamosios „aknės“. Vienos jų primena ledo kirtikliu išmuštas duobutes veide, kurioms išlyginti prireikia giluminius odos sluoksnius veikiančio lazerio. Kitos asocijuojasi su konteineriais, nes yra kampuotos, stačiais kraštais. Tokioms duobutėms šalinti dermatologijos klinikoje pasitelkiami viršutinį odos sluoksnį veikiantys lazeriai. Jeigu po spuogų likęs randas yra labai platus, vietomis gilesnis, vietomis ne toks gilus (tarsi bangelė), prieš jį išlyginant gali tekti pasitelkti separaciją – rando padalinimą į kelis mažesnius randelius – ir tik tada taikyti lazerinį gydymą. Geriausia „aknę“ gydyti po jos atsiradimo praėjus ne daugiau nei šešiems mėnesiams, tačiau visiškai įmanoma ją panaikinti ir vėliau.
Po dermatologijos klinikoje atliktų procedūrų rekomenduojama kurį laiką vengti saulės spindulių, nesilankyti pirtyje ar soliariume, nuolat drėkinti odą. Žinoma, geriausią rezultatą galima pasiekti procedūras derinant su sveika mityba ir vengiant odą teršiančių aplinkos sąlygų (jei tai įmanoma).
Profesionalus, dermatologijos klinikoje dirbantis, odos gydytojas greitai įvertins, kiek ir kokių procedūrų reikės jūsų konkrečiu atveju norint pasiekti geriausią rezultatą. Galite gydytojo paprašyti parodyti savo pacientų nuotraukų (kaip jie atrodė prieš procedūras ir po jų), papasakoti smulkiau, kaip atrodo konkreti spuogų arba randų naikinimo procedūra.