Žandikaulio kaulo priauginimas

Kaulo priauginimas

Žandikaulio kaulo priauginimasDantų implantacijos kaina priklauso ne tik nuo to, į kokią odontologijos kliniką kreipiamasi bei kokios kompanijos dantų implantai pasirenkami, bet ir nuo to, kokios papildomos procedūros yra atliekamos. Pavyzdžiui, jei prieš implantaciją prireikia kaulo priauginimo procedūrų, ne tik pailgėja gydymo trukmė, bet ir stipriai išauga dantų implantų kaina.

Kita vertus, nors kartu su papildomomis procedūromis bendra dantų implantacijos kaina ir išauga, vis tiek reikia teigiamai vertinti galimybę šiomis paslaugomis pasinaudoti. Jei ne kaulo priauginimo procedūros, dalis pacientų negalėtų džiaugtis dantų implantų teikiamais pranašumais. Taigi, kas tos kaulo priauginimo procedūros ir kada bei kodėl jos yra atliekamos?

Tam, kad dantų implantavimas būtų sėkmingai pritaikytas, reikia, kad žandikaulio kaulo kokybė būtų gera (tai galioja tiek viršutiniam, tiek apatiniam žandikauliui). Ką tai reiškia? Žandikaulio kaulas turi būti tokio dydžio, pločio bei tankio, kad dantų implantai į jį būtų sėkmingai įsodinti. Deja, dažnai nutinka taip, kad kaulo kokybė nėra patenkinama. Nepakankamą kaulo kiekį gali lemti įvairios priežastys: dantų netekimas, traumos, ilgai neišrauti klibantys dantys, periodonto patologijos, nesugydyti dantų šaknų kanalai, auglių ar cistų pašalinimo operacijos.

Jei pacientui nustatoma minėta patologija, imamasi kaulo priauginimo procedūrų. Operacijos atliekamos tiek viršutiniams, tiek apatiniams žandikauliams, tiesa, jei kaulo trūksta viršutiniame žandikaulyje, yra pakeliamas sinuso dugno aukštis. Sinusas – tai viršutiniame žandikaulyje esanti ertmė, padengta gleivine. Netekus dantų sinusas plečiasi, o kaulas tirpsta. Sinuso dugno pakėlimo operacija reikalinga tada, kai sinusas yra per daug išsiplėtęs, o žandikaulio ketera pernelyg susiaurėjusi. Tam, kad dantų implantai būtų įsodinti, būtina, kad žandikaulio ketera būtų pakankamai aukšta ir didelė.

Operacijos metu į žandikaulį yra pridedamas reikiamas kiekis kaulo ir jis uždengiamas apsaugine membrana. Tik tada, kai kaulas persitvarko, apauga kraujagyslėmis ir tampa nuosavu, galima atlikti dantų implantaciją. Paprastai laukimo laikotarpis užtrunka nuo pusės metų iki 9 mėnesių. Tiesa, pasitaiko atvejų, kai dantų implantai gali būti įsodinti ir kaulo priauginimo operacijos metu.

Operacijoms gali būti naudojamas nuosavas, iš donorinės srities paimtas kaulas, taip pat susmulkintas negyvo žmogaus arba gyvulinės kilmės kaulas. Visos medžiagos yra saugios, veiksmingos bei patikrintos mokslinių tyrimų metu. Svarbu ir tai, kad operacija neturi neigiamos įtakos veido išvaizdos pokyčiams.

Kaulo priauginimo procedūros nėra skausmingos, kadangi atliekama vietinė nejautra. Nedidelis diskomfortas (maudimas, patinimas, kraujavimas) gali būti juntamas po operacijos. Bet maudimas nesunkiai kontroliuojamas nuskausminamaisiais vaistais (tinka įprasti medikamentai, išskyrus Aspiriną, kuris skystina kraują), o patinimas pradeda slūgti trečią dieną po operacijos. Tam, kad operacijos rezultatas būtų visiškai sėkmingas, po operacijos keletą savaičių negalima rūkyti, taip pat nerekomenduojamas fizinis krūvis, nardymas, karštos vonios ar pirtys, skrydžiai lėktuvu. Jei tik įmanoma, reikia vengti kosėjimo ar čiaudėjimo pro nosį.

Kai žandikaulio kaulas yra atkuriamas, gali būti pradėta dantų implantacija. Dažniausiai nėra skirtumo, ar dantų implantai įsodinami į sveiką kaulą, ar į priaugintą, kadangi implantų atmetimo tikimybė yra tokia pat minimali abiem atvejais. Dantų implantų kaina taip pat yra tokia pati, skirtumas tik tas, kad už papildomas operacijas irgi reikia susimokėti. Kita vertus, kad ir kokia bebūtų dantų implantacijos kaina, rezultatas yra jos vertas – ne vienas pacientas galėtų tai paliudyti.

2 thoughts to “Kaulo priauginimas”

  1. Sveiki,
    Esu girdėjusi, kad kaulo priauginimo operacijos dieną ir keletos implantų įdėjimo metu , pacientui buvo paimtas ne vienas vakutaineris jo kraujo.
    Kokiu tikslu, kam naudojamas kraujas?
    Ačiū

    1. Lina, tai PRF metodas. Kraujas cenrifuguojamas ir dedamas ant operuotos vietos. Gaunamas greitesnis gijimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *