Randų šalinimas dermatologiniu lazeriu

Jeigu vargina nuo spuogų spaudymo likę randai

Ne paslaptis, kad kone kiekvienas paauglys kasdien kovoja ne tik su sudėtingu brendimo laikotarpiu, bet ir su viena ryškiausių šį laikotarpį žyminčių odos problemų – spuogais. Taip pat ne paslaptis, kad didelė dalis jaunuolių neturi kantrybės palaukti, kol spuogai išnyks natūraliu būdu ir pradeda juos spaudyti. Kartais tai padeda trumpam atsikratyti spuogelių, kartais tik dar labiau paskatina odą „spuoguotis“, tačiau toks spuogų šalinimo būdas beveik visada palieka mažų randelių. Ką daryti, jei paauglystė jau baigėsi, bet ją primenantys randai išliko? Ar domėjotės randų šalinimo lazeriu procedūra?

Randų šalinimas dermatologiniu lazeriuDermatologijos klinikose atliekamas randų šalinimas lazeriu tikriausiai nėra pigiausias būdas atsikratyti nuo spuogų spaudymo atsiradusių randų (nes pigiausia būtų jų iš viso neturėti, t. y., nespaudyti spuogų). Vis dėlto šis kovos su randais metodas yra vienas efektyviausių. Jau po pirmosios procedūros (žinoma, išlaukus gijimo periodą) galima džiaugtis lygia, elastinga atsinaujinusia ir, svarbiausia, jokių randų „nepuošiama“ oda. Jeigu pageidaujamam rezultatui pasiekti vienos procedūros nepakanka, ją galima pakartoti. Įprastai pacientui reikia nuo vienos iki penkių procedūrų.

Randų šalinimas lazeriu trunka nuo keliolikos iki keliasdešimt minučių – priklausomai nuo to, koks yra odos plotas, nuo kurio norima pašalinti randelius, ir kiek tokių randų yra. Nuo spuogų spaudymo atsiradusius randus galima šalinti ne tik nuo veido, bet ir nuo nugaros, pečių, krūtinės ar kitų kūno vietų, kuriose turite arba turėjote spuogų.

Procedūra nėra skausminga, tačiau jos metu gali būti jaučiamas ne visiems pacientams malonus lazerio skleidžiamų šviesos bangų pulsavimas. Nemaloniems potyriams sumažinti, randų šalinimo lazeriu procedūros metu yra naudojama speciali į lazerį integruota odos vėsinimo sistema. Esant poreikiui, prieš procedūrą oda gali būti tepama nuskausminamuoju kremu.

Randų šalinimo lazeriu procedūra – puiki išeitis tiems, kurių pasitikėjimas savimi dėl randais nusėtos odos yra menkas. Nors randus galima maskuoti kosmetinėmis priemonėmis, reiktų įvertinti, kas pigiau: kartą apsilankyti dermatologijos klinikoje ar visą gyvenimą slėpti savo odą po brangia kosmetika.

Kuo paciento oda jaunesnė ir kuo ant jos esantys randai yra „šviežesni“, tuo lengviau juos pašalinti. Svarbu tai, kad randų šalinimas lazeriu tinka tiek naikinant atrofinius randus (įdubusius randelius, kurie primena duobutes), tiek iškilius randus (dar vadinamus hipertrofiniais), kurie atsiranda itin smarkiai pažeidus odą.

Randų šalinimas lazeriu ne tik leidžia atsikratyti nemalonių spuogų spaudymo padarinių, bet ir paskatina kalogeno gamybą, o kartu – naujų odos ląstelių formavimąsi, todėl oda tampa lygesnė, elastingesnė, skaistesnė. Dėl šios priežasties itin spuoguotą odą ir daug randelių turėję pacientai labiausiai džiaugiasi procedūros rezultatais – juos greitai pastebi ne tik patys pacientai, bet ir jų aplinkiniai.

One thought to “Jeigu vargina nuo spuogų spaudymo likę randai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *