Implantavimas

Informacija apie dantų implantus

InformacijaDantų implantacija – tai geriausias protezavimo metodas, galintis padėti žmonėms kurie yra netekę vieno, kelių ar net visų dantų. Nepaisant jog šie dantys yra dirbtiniai – dantų implantai gali nesidrovėdami kiekvieną apdovanoti savo sveika šypsena. Dantu implantai sugrąžins kokybišką gyvenimą: puiki estetinė išvaizda, atstatyta maisto kramtymo funkcija. Implantuoti dantys funkcionuoja lygiai taip pat, kaip ir tikri dantys.

Dantų implantai nereikalauja paaukoti sveikųjų dantų, kaip tai būdavo naudojant senąjį tiltelio dantų protezavimo metodą. Gretimi dantys nėra šlifuojami, taigi jie išlieka tokie pat funkcionalūs. Tai puiku, nes galite keisti tiek vieną dantį ar dantų eilę. Odontologas pasiūlys Jums patį geriausią ir tinkamiausią variantą. Dantų implantai pagaminti iš biologiškai suderinamos su žmogaus organizmu medžiagos titano. Burnos ertmė lengvai prisitaiko prie naujų burnos ertmės dantų. Nepajuntamas joks ilgalaikis šalutinis poveikis. Dantų implantai puiki alternatyva siekiantiems susigrąžinti tobulą ir natūralią šypseną.

Dantų implantavimo etapai:

  • Konsultacija su odontologu
  • Dantų implantai įsriegiami į žandikaulio kaulą.
  • Per 3 mėnesius implantas suauga su žandikaulio kaulu.
  • Odontologas nuima dantų atspaudą
  • Gaminamas individualus danties vainikėlis. Jis pagal spalvą ir formą tobulai pritaikomas prie natūralių Jūsų dantų.
  • Paskutinis etapas. Naujo vainikėlio pritvirtinimas ant implanto.

Paprastai Jus konsultuojantis ir gydantis odontologas, Jums pageidavus apie kiekvieną žingsnelį papasakos išsamiau. To įtakoje gausite visą Jus dominančią informaciją. Rinkoje egzistuoja daug implantų gamintojų. Odontologas supažindina su visais implantų gamintojais su kuriais jis dirba ir konsultuodamasis su Jumis randa optimaliausią sprendimą.

Kaip ir daiktai taip ir implantai: vieni yra populiaresni, kiti ne tokia paklausūs. Pasaulyje visų pripažįstami ir vertinami Nobel Biocare, Straumann (Šveicarija), 3i, Dentsply (Friadent, Xive, Ankylos), Astratech (JAV). Lietuvoje turbūt populiariausi Straumann implantai. Jie pasižymi  įpatingai kokybe, tad ir jų kaina yra kiek aukštesnė. Verta paminėti jog maža kaina ne visada prognozuoja mažą kokybę. Ir atvirkščiai: aukšta kaina ne visada užtikrina kokybę. Didžiąją sėmės dalį užtikrina odontologo, kurį pasirinkote meistriškumas.

Kaip ir drabužių rinkoje, taip ir dantų implantai mėgstami perdirbinėti. Neaiškios reputacijos firmos pasiskolinę žinomos firmos dalį, kuria savus dantų implantus. Dažniausiai jų kokybė būna prasta. Pasidomėkite, kokios firmos implantus naudoja Jūsų odontologas. Tokio tipo informaciją atskleisti jis privalo. Net jei iš pirmo žvilgsnio dantų implantai atrodys patvarūs, gali būti jog jų gyvavimas baigsis po kelerių metų. Odontologijos klinikos dantų implantavimo garantas jau bus pasibaigęs ir Jums iš naujo teks naudotis implantavimo paslaugomis. Niekada nebijokite klausti odontologo, kokias priemones jis naudoja, kokia jo implantavimo patirtis ar net paprasčiausiai kokiuose universitetuose jis yra stažavęsis. Pasidomėkite kokia garantija yra suteikiama implantams. Tai Jūsų sveikata – rūpinkitės ja taisyklingai.

98 procentai dantų implantų sėkmingai prigyja ir tarnauja iki gyvenimo pabaigos. Pirmasis implantas pasaulyje buvo įstatytas 1965 metais Švedijoje. Pacientas jo funkcionavimu džiaugėsi iki savo gyvenimo pabaigos.