Vyras su dantų implantais

Netekus danties padės dantų implantai

Vyras su dantų implantaisTikriausiai ne kartą teko girdėti sąvoką „danties implantas“. Ne vienam iš mūsų ji asocijuojasi su kažkuo dirbtinu, su kokiu nors svetimkūniu ar mažų mažiausiai nenatūraliu danties pakaitalu. Vis dėlto yra situacijų, kuriose šie implantai yra tiesiog nepakeičiami.

Dantų implantą galima apibūdinti kaip invaziniu (chirurginiu) būdu į žandikaulį įsukamą danties pakaitalą. Implantai gelbsti tiek norint „atstatyti“ vieną prarastą dantį, tiek keletą jų, netgi siekiant „susigrąžinti“ visą viršutinių ar apatinių dantų eilę. Prie dantų implantų yra tvirtinami protezai (pastovūs ar išimami), atkuriantys galimybę kramtyti net kiečiausią maistą, todėl šiuos mažus daikčiukus galima laikyti tiesiog stebukladariais!

Dėl vitaminų trūkumo ar nusilpusio imuniteto, antibiotikų vartojimo ir daugybės kitų su sveikata susijusių problemų, netekti danties ar keleto jų galime kiekvienas iš mūsų. Tokiu atveju svarbu žinoti, kad kiekvienas pažeistas ar visiškai iškritęs dantis yra tarsi tiksinti bomba, kuriai sprogus mus gali užklupti galybė uždegimų ir užkrėtimų. Dėl šios priežasties dantų implantavimą reiktų pasitelkti į pagalbą kaskart netekus danties.

Ne paslaptis, kad jauni žmonės (ypač vaikinai) kartais atsiduria tokiose situacijose, kai netekti danties yra tiesiog neišvengiama. Atrodytų, nereikšmingas susistumdymas pamažu vyksta masinėmis muštynėmis, kurios ne visada baigiasi taip gražiai, kaip norėtųsi: nukenčia ne tik žandikaulis, bet ir dantys. Tokioje situacijoje mielai padės odontologijos specialistas, o dantų implantas pakeis net labiausiai sužalotą dantį.

Nėštumo metu kai kurios moterys dėl kalcio trūkumo ar kitų tuo metu organizme vykstančių pokyčių gali pajusti, kad kraujuoja dantenos, skyla ar net trupa dantys. Nors pirmaisiais ir paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais invazinių dantų gydymo metodų atlikti nepatartina (o kai kurių iš jų – iš viso negalima), po gimdymo verta atstatyti iki tol turėtą šypseną būtent dantų implantais.

Žinoma, didžiausi dantų implantų „draugai“ yra senyvo amžiaus žmonės. Dantų implantavimas ir jų protezavimas yra iš esmės neišvengiami senatvės palydovai. Visgi pradėjus kristi dantims neverta nusiminti – šiuolaikinės dantų atkūrimo technologijos yra tiek pažengusios, kad net labiausiai „nuskriaustą“ šypseną jos per keletą mėnesių gali vėl paversti jaunatviška ir žavinga.

Dantų implantavimas gali padėti, jeigu danties netekote per užpuolimą ar buitinį konfliktą, net nutikus, Jūsų manymu, keisčiausiai ar gėdingiausiai situacijai. Nors dantų gydytojas gali paklausti, kokiomis aplinkybėmis netekote danties (ši informacija gali padėti gydymo procese), bet jis Jūsų tikrai neteis, todėl drąsiai į jį kreipkitės bet kokiu atveju praradę dantį.

Geriausia žinia yra ta, kad nusprendę įsistatyti dantų implantą, nei dienos neturėsite slėpti savo šypsenos – kol implantas prigis ir ant jo nebus galima dėti nuolatinio danties, galėsite nešioti laikiną danties karūnėlę, kurios spalva ir forma bus parinkta taip, kad niekas be Jūsų negalės pastebėti, jog neturite danties. Triskart valio dantų implantams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *