Merina su dantų breketais

Paauglystė ir dantų breketai – misija įmanoma?

Nepagrįsta baimė, kad bendraamžiai tyčiosis
Paauglystė – sudėtingas laikotarpis, kai kiekvienas spuogelis, kiekvienas kūno netobulumas sukelia daug diskomforto ar net ašarų. Viena skaudžiausių su išvaizda susijusių paauglių problemų – kreivi dantys, netaisyklingas jų sukandimas. Šią problemą visam laikui gali išspręsti tos srities specialistai odontologijos klinikoje, tačiau ne kiekvienas paauglys pasiryžta keletą mėnesių ar net metų nešioti dantų kabes.

Nepaisant to, kad palyginti neilgas dantų taisymo procesas užtikrina gražią šypseną kone visą gyvenimą, paaugliai neretai bijo būti išjuokti bendraamžių, jei pradės „nešioti geležis“ ant dantų“. Vertėtų pasikalbėti su paaugliu, papasakoti jam, kad dantų kabių nešiojimas yra gerokai naudingesnis nei nepagrįsta baimė, kad vienas ar kitas vaikas kieme pasakys ką nors negražaus apie jo šypseną. Šiuo klausimu gali pagelbėti psichologas ar profesionalus dantų gydytojas.

Merina su dantų breketaisDantų breketų nauda
Reikėtų paaugliui paaiškinti pagrindinius dantų kabių privalumus. Dantys, reikiamą laiką panešiojus dantų breketus ir tinkamai laikantis odontologijos klinikoje dirbančio specialisto nurodymų, tampa ne tik tiesūs, bet ir sveikesni. Dėl natūraliai kylančio noro dažniau valyti dantis, šypsena nuėmus breketus dažniausiai būna gerokai gražesnė ir baltesnė. Dantų kabių pagalba dantų sąkandis tampa taisyklingos formos, o tai sunkesniais atvejais gali padėti pagražinti ne tik dantis, bet ir visą veidą, nes neteisingas dantų sukandimas veidui prideda griežtumo.

Lietuvos ir užsienio įžymybės, nešiojančios dantų kabes
Vienas veiksmingiausių būdų įtikinti paauglį, kad dantų tiesinimas yra ne tik sveikas, bet ir madingas – parodyti, jog jo mėgstamas aktorius ar dainininkas taip pat nešioja dantų kabes. Pavyzdžiui, Lietuvos garsenybės, susidūrusios su kreivų dantų problema ir nusprendusios ją spręsti odontologijos klinikoje – dainininkės Jurga Šeduikytė ir Liepa Mondeikaitė, TV3 žurnalistė ir laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, LNK laidų kūrėja ir vedėja Rūta Mikelkevičiūtė, dainininkas Vaidas Baumila. Užsienio „žvaigždės“ taip pat nevengia šio dantų gydymo būdo: breketus yra nešioję princas Haris, modelis Caros Delevingne, dainininkės Gwen Stefani, ir Katy Perry, aktoriai Tom Cruise ir Emma Watson.

Nuo ko pradėti nusprendus paauglio dantis taisyti breketais?
Jei pavyko įtikinti paauglį, kad jo šypsenos breketai ne tik nesugadins, bet ir ją papuoš, pirmiausia reiktų užsiregistruoti į odontologijos kliniką pirmajai dantų gydymo specialisto konsultacijai. Nors paprastoje poliklinikoje neteikiama dantų gydymo breketais paslauga, privačių odontologijos klinikų, kuriose galima rasti patikimą ortodontą, gausu tiek Kaune, tiek Vilniuje, tiek kituose Lietuvos miestuose.
Pirmosios konsultacijos metu dantų gydytojas įvertins dantų būklę, papasakos, kokia yra dantų tiesinimo kabėmis procedūros eiga, trukmė ir kaina kiekvienu individualiu atveju. Kai kuriais atvejais pakanka šešių mėnesių, kad dantys taptų tiesūs ir gražūs, kartais reikia metų ar dvejų, tačiau tiek investuotus pinigus, tiek laiką atperka graži šypsena!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *