Kada implantuoti negalima?

Atvejai, kai dantų implantavimas nėra atliekamas

Kada implantuoti negalima?Dantų implantavimas vadinamas pažangiausiu dantų atkūrimo būdų. Jį giria ir odontologai, ir pacientai, kurie gali džiaugtis buvusia dantų išvaizda ir funkcijomis. Visgi, kad ir kiek pagyrimų šis gydymas sulauktų, reikia žinoti ir tai, kad dantų implantavimas ne visiems ir visada yra atliekamas. Taigi, kokie veiksniai trukdo sėkmingam dantų implantavimui?

Ar paciento amžius svarbus?

Dažnai teigiama, kad dantų implantavimas atliekamas bet kokio amžiaus žmonėms. Tai dažniausiai yra gryna tiesa: galutinės amžiaus ribos nėra. Taigi, dantų implantacija gali būti atliekama tiek 60-ties, tiek ir 75 metų senjorui. Amžius nėra esminis veiksnys, trukdantis dantų atkūrimui, tiesiog, jei pacientas yra vyresnis, prieš pradedant gydymą daugiau dėmesio skiriama kitiems aspektams, tokiems kaip sveikatos būklė. Kita vertus, reikia žinoti, jog būtina sąlyga dantų implantavimui – galutinai susiformavęs žandikaulis, tad jaunesniems nei 16-17 metų asmenims siūloma rinktis kitus dantų atkūrimo būdus, nes dantų implantavimą atlikti dar per anksti.

Kliūtis sėkmingam dantų implantavimui – kai kurios ligos

Pirmojo vizito pas odontologą metu ne tik apžiūrimi paciento dantys, bet taip pat ir įvertinama bendra sveikatos būklė. Kadangi dantų implantavimas yra nedidelė operacija, kai kuriems žmonėms ji negali būti atliekama. Todėl, jei sergate kokiomis nors ligomis, būtinai apie tai informuokite savo odontologą. Kliūtimi gali tapti įvairūs imuminės sistemos sutrikimai, alergijos, osteoporozė, taip pat ir širdies bei kraujagyslių ligos bei blogai kontroliuojamas cukrinis diabetas. Ūmios infekcinės ligos su implantavimu taip pat nedera, bet paprastai jos lengvai pagydomos, todėl rimtų kliūčių nesudaro: operacija gali būti atliekama pasveikus. Dantų implantacija neatliekama ir nėštumo metu.

Svarbi ir gera žandikaulio kaulo būklė

Net jei ir nesergate jokiomis rimtomis ligomis, dantų implantavimo pradžią gali atitolinti sunykęs žandikaulio kaulas. Taip nutinka nemažai daliai pacientų, kurie ilgą laiką neturėjo danties (ar dantų). Nesamo danties vietoje žandikaulis negauna buvusios stimuliacijos ir pradeda po truputį nykti. Jei ilgai nesiimama jokių veiksmų, kad dantis būtų atkurtas, žandikaulis tirpsta vis labiau ir labiau. Dažnai jis pasiekia tokią ribą, kad dantų implantacija nebegali būti atlikta, nes kaulo kiekis ir tankis yra per mažas, kad dantų implantas prigytų. Kita vertus, ši diagnozė – dar ne galutinis nuosprendis. Jei žandikaulis yra aptirpęs, pirmiausia yra atliekama kaulo priauginimo procedūra, o tada jau galima ir dantų implantacija.

Išvados

Jei dėl trūkstamų dantų jūs negalite visavertiškai gyventi, skubėkite pas odontologą. Jei jums bus pasiūlyta dantų implantacija, įsitinkinkite, kad ji jums tikrai gali būti atliekama. Visgi turime jus nuraminti, kad dažniausiai šiam dantų atkūrimo būdui nebūna kliūčių, kadangi atvejai, kai dantų implantacija negalima, yra pakankamai reti.

12 thoughts to “Atvejai, kai dantų implantavimas nėra atliekamas”

  1. Į šį klausimą turėtų atsakyti jus gydęs gydytojas. Nes jis geriausiai žino situaciją ir gali numatyti ar nėra kliūčių implanto prigijimui.

  2. Operacijos metu paaiškėjo, kad kaulas per minkštas, kad laikytų implantus. Ar aš vistiek turiu mokėti už operaciją?

  1. Laba diena. Ar galima dėti implantus, jei visuose sąnariuose yra artrozės ?
   Alerginiai lopo mėginiai ,lyg truputį rodė jautrumą metalams. Nedetalizavo kokiems būtent. Ir nuo stiklo pluošto kaiščių labai tino ir buvo skausmingos dantenos.

   1. Vida, Artrozė sanariuose ta problema dėl kurios nebūtų galima turėti dantų implantus. Reikalingas žandikaulių kaulo audinio tyrimas (3d kompiuterinė tomografija).

   2. Operacijos metu paaiškėjo, kad kaulas per minkštas, kad laikytų implantus. Ar aš vistiek turiu mokėti už operaciją?

 1. Laba diena,ar gali būti atliekamas implantavimas turint alergiją kai kuriems vaistams,persirgus miokarditu,turint vieno vožtuvo nepakankamumą,mažiau 58 trombocitų kiekį kraujyje,pastovų vaistų vartojimą dėl artrito?

  1. Laba diena.
   Deja siuo atveju per daug gretutiniu ligu ir vaistu, kad daryti chirurgines proceduras. Krauja galbut pavyktu sutirstinti, bet artrito vaistai visiska kontraindikacija.

 2. Laba diena. Ar galima dėti implantus, jei visuose sąnariuose yra artrozės ?
  Alerginiai lopo mėginiai ,lyg truputį rodė jautrumą metalams. Nedetalizavo kokiems būtent. Ir nuo stiklo pluošto kaiščių labai tino ir buvo skausmingos dantenos.

  1. Rasa, Tokiais atvejais atliekamas sinuso dugno pakėlimas.
   Jeigu turite rentgeno nuotrauką galite atsiūsti, gydytojas pažiūrės ir duosime jums savo įžvalgas ir rekomendacijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *