Implantavimas

Aktualūs faktai apie dantų implantus

Nesuklysime pasakydami, kad dantų implantavimas – vienas iš labiausiai pasiteisinančių gydymo metodų kalbant apie prarastų dantų atstatymą ir kramtymo funkcijos atkūrimą. Netekus vos vieno danties, jau nekalbant apie kelis jų, dažnai prasideda negrįžtami procesai: ima nykti kaulinis audinys, dantenos praranda formą, kitaip tariant, atrofuojasi, o šalia iškritusio danties esantys kiti dantukai po truputį slenkasi taip užimdami jo vietą. Todėl išsikraipo sukandimas, ir nors dantų burnoje lyg ir liko pakankamai, tinkamai apdoroti maisto jau tampa nebeįmanoma.

ImplantavimasTaigi apie gydymą, kai dedami dantų implantai ar apie tradicinį protezavimą reikėtų pagalvoti nedelsiant, nes atsiradęs tarpelis burnoje – tarsi uždelsto veikimo bomba: kai kaulai atrofuojasi, pakinta net ir žmogaus veido forma, jis ima atrodyti gerokai senesnis negu iš tiesų yra. Šiandien senas atrodyti nenori nė vienas, tad jau iš karto iškritus dančiui ar jo netekus kitais būdais, galima lankytis pas dantų implantavimo specialistus ir prašyti išsamių jų konsultacijų. Beje, dėmesį atkreipkite į tai, kad tradiciniai protezavimo būdai, kai padaromos tik dantų karūnėlės, žandikaulio irimo ir dantenų atrofijos procesų nesustabdo, taigi dar ir dėl to dantų implantacija yra plačiai rekomenduojama.

Kuo ypatingi dantų implantai?

Dantų implantai yra metaliniai sraigteliai, kurie atkartoja danties šaknies formą ir ją visiškai atstoja. Implantas yra įsriegiamas į žandikaulį. Atlikus šį veiksmą laukiama, kol implantas suaugs su kaulu ir bus galima imtis tolesnio veiksmo – protezavimo ant implanto. Beje, paprasto protezavimo ir pastarojo protezavimo ant implanto jokiu būdu nereikėtų maišyti. Kai implantas su kaulu tinkamai suauga, jis tampa atrama, skirta fiksuojamajam protezui. Būtent implantas ir suteikia tokią struktūrą, kuria pasižymi ir natūralus žmogaus dantis – jis turi ir šaknį, ir karūnėlę.

Kokio amžiaus turi būti pacientas, kad jam galima būtų implantuoti dantį ar kelis dantukus ir ar yra pacientų, kuriems implantacijos negalima atlikti?

Pastebima, kad pacientai, kuriems reikia dantų implantacijos ar protezavimo, vis jaunėja. Taigi implantuoti galima tada, kai asmuo jau yra suaugęs ir sulaukęs bent 18 metų. Iki tol kinta žandikaulių dydis bei forma, tad implantacija gali paveikti augimo procesus. Implantaciją reikėtų atidėti, jei asmuo serga infekcinėmis ligomis, vėžiu, implantavimas nerekomenduotinas ir nėščioms moterims.

Kokie specialistai gali atlikti dantų implantavimą?

Nors teoriškai dantų implantus įsriegti galėtų bet kuris odontologas, praktiškai deramą kvalifikaciją ir patirties turi gydytojai – burnos chirurgai arba gydytojai periodontologai. Jų darbas – įsukti dantų implantus ir stebėti, kad gydymo procesas vyktų sklandžiai. Taigi į juos ir reikėtų kreiptis pirmiausia. Kai prireikia pagaminti vainikėlius, tvirtinamus ant implantų, šį darbą gali atlikti ir odontologai, odontologai-ortopedai tik, žinoma, jie turi būti patyrę ir be kasdienių savo darbų užsiimti ir šia veikla.

Kuo ypatinga pati implantavimo procedūra?

Dantų implantai įsriegiami taikant vietinę nejautrą, kaip ir įprastų odontologinių procedūrų metu. Tačiau kompetentingas specialistas gali tiksliai ir iš karto nustatyti, ar dantų implantus galima įsriegti nedelsiant, ar dar prireiks ir papildomų procedūrų, tokių kaip trūkstamo kaulo priauginimas. Apsilankius odontologijos klinikų tinklalapiuose galime rasti informacijos, kokie dantų implantai pastarosios naudojami. Tačiau prekinis ženklas nėra toks svarbus. Daug aktualiau, kad implantas būtų aukštos kokybės, kad su implantu būtų atlikti išsamūs moksliniai tyrimai ir kad priemonė visiškai išpildytų paciento lūkesčius bei poreikius. Prie sėkmingos implantacijos prisideda ir nuodugnus paciento būklės ištyrimas.