Neretai namuose turima vanduo gali sukelti nepageidaujamų pojūčių. Taip yra dėl to nes kiekviename Lietuvos mieste mes turime skirtingą vandens kokybę. Kiekviename mieste ar rajone mes turime skirtingus vandens gręžinius. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie tokius gręžinius, kurie nėra labai kokybiški ir reikalingas papildoma pagalba valant vandenį.
Svarbiausia – vandens kokybė
Nors galime džiaugtis požeminiais vandenimis savo šalyje ir jis yra laikomas labai aukštos kokybės, reikėtų nepamiršti, kad tai yra natūralus požeminės kilmės vanduo, kuris sąveikauja su esančiais uolienų sluoksniais, kurie vandenį praturtina tam tikromis medžiagomis. Tai yra: amonis, geležis, sieros vandenilis, manganas, nitritai vandenyje. Šios medžiagos kartais gali pasireikšti nemaloniu kvapu ar skoniu.
Taip pat Lietuvos kaimuose nėra centralizuotos vandentiekio sistemos. Taigi, žmonės vandenį naudoja iš šachtinių šulinių kurių vanduo dažniausiai yra užterštas nitratais ir nustatoma neleistina mikrobinė tarša. Lietuvos didmiesčiuose situacija yra kitokia. Geriamasis vanduo yra išgaunamas iš vandenviečių gręžinių, tada tiekiamas į vandens gerinimo įrenginius, kur pašalinama geležis, manganas, taip pat sumažinamas ir vandens drumstumas. Toliau vanduo keliauja į švaraus vandens rezervuarą, o iš jo siurbliais – pas vartotoją.
Dažniausiai visas problemas dėl nekokybiško vandens gali išspręsti tam tikros valymo priemonės. Kaip tarkim, minkštinimo Chech druska, kuri yra naudojama vandens filtrų regeneracijai.
Kaip valyti vandenį
Toksinių analičių vertės parodo vandens užterštumą nuodingomis sveikatai kenksmingomis medžiagomis. Šios medžiagos, kurių yra gausu geriamajame vandenyje gali turėti neigiamų pasekmių žmogaus sveikatai, taip pat bloginti vandens savybes. Jų kiekis ir nukrypimai priklauso nuo vietinių gamtinių veiksnių ir nuo išorinės taršos. Todėl vandens valymas yra būtinas, norint turėti švarų ir sveiką vandenį!
Vandens valymas yra ypač aktualus tiems, kurie yra išsikasę savo tvenkinį ar šulinį. Tam, kad tai padaryti reikia pasitelkti filtrų pagalba. Jie skirstomi į dvi grupes: vandens minkštinimo filtras ir vandens nugeležinimo filtras. Šie filtrai padeda atsikratyti nemalonaus kvapo ir skonio, kalkių ir nuosėdų ant buitinių prietaisų, sustabdo kenksmingų medžiagų patekimą į vandenį.
Vandens minkštinimo filtras sudarytas iš druskos, kuri minkština ir išvalo vandenį, nuo tokių kenksmingų medžiagų, kaip: nitritu ir nitratu, išsprendžia kieto vandens problemas.
Vandens nugeležinimo filtras veikia oksidacijos principu, kuris išvalo vandenį nuo: mangano, sieros vandenilio, geležies, amonio. Apsaugo vandenį nuo nemalonaus kvapo ir skonio.
Reikalingi vandens tyrimai
Norint užtikrinti geriamojo vandens kokybę, reikėtų atlikti jo tyrimus. Juo galima nustatyti kiek vandenyje yra kenksmingų medžiagų, kokios problemos kelia tų kenksmingų medžiagų gausumą, kokia yra vandens būklė. Pagal šiuos tyrimus, jums ekspertai suteiks rekomendacijas ir patarimus, koks vandens valymo filtras jums labiausiai tinka.
Pabaigai,
Trumpai aptarėme vandens kokybę Lietuvoje ir kaip išspręsti ne kokybiško vandens problemas savo namuose. Sveikata svarbiausia! Gerkime švarų ir kokybišką vandenį.