Periodontito ligos simptomai

Periodontitas – dantų netekimo priežastis

Periodontito ligos simptomaiKuomet netyčia nuslydus peiliui įsipjauname į pirštą, pradėjus bėgti kraujui visada susirūpinę puolame jį gelbėti patepdami jodu ir apvyniodami bintu. Kodėl taip nesielgiame kuomet valgydami, valydami dantis ar net tiesiog būdami jaučiame kraujavimą savo burnoje. Manome, jog tai nieko baisaus? Galbūt šiek tiek persistengėte valydami dantis? Susirūpinti reiktų, nes dantų kraujavimas pirmas dantenų ligos požymis, kurią odontologai vadina  – „periodontitas“. Nustokime susirūpinti savo sveikata tik tada, kuomet jaučiamas skausmas. Diskomfortas kurį pajusime praradę visus dantis, bus daug baisesnis nei baimė ar laiko neturėjimas nueiti pas odontologą, kuomet problema dar ne taip įsisenėjusi.

Periodontitas, moksliškai tariant, apydančio audinių uždegiminė liga. Žodis uždegimas niekada neskambėjo labai gąsdinančiai, tad ir šįkart žmonės labai neišsigąsta. Bet visgi vertėtu, nes šiai ligai įsisiautėjus galima prarasti visus dantis. Periodontitas – burnos ertmės liga, kurią skatina bloga burnos ertmės higiena arba visiškos jos nebuvimas, taip pat alkoholis, rūkymas, diabetas ir kartais net paveldimumas. Norint išvengti šios ligos svarbu laiku pastebėti požymius ir kuo skubiau kreiptis į odontologą.

Patys ryškiausi požymiai, dėl kurių verta labai susirūpinti ir kuo skubiau kreiptis į odontologą:

Kraujuojančios dantenos. Iš jų kraujas gali būti nelabai gausus ir vos pastebimas. Jis gali kilti valantis dantis, valgant ar liečiant dantenas. Dantenos būna sudirgusios ir paraudusios. Periodontitas pasižymi dantenų kraujavimu, tad esant šiam požymiui būtina kreiptis į odontologą. Jei visgi kraujavimas kyla dėl burnoje esančios žaizdos, tai taps tikta paguoda ir puikia neesančios ligos diagnoze.

Dantenų patinimas ir padidėjęs jautrumas taip pat signalizuoja apie artėjančios ligos požymius. Juos, kaip ir kraujavimą pastebėti gan lengva, tad periodontitas gali būti greitai išaiškintas.

Daugelis nesusirūpina kuomet jaučia nemalonų burnos kvapą ar netinkamą skonio pojūtį. Išties, blogam kvapui numalšinti naudojamos įvairios gumos ar saldainiai, kuriuos taip intensyviai reklamuoja televizija, o kalbant apie skonio pojūčius apskritai niekas per daug nekreipia į tai dėmesio. Visgi, net jei tai vienintelis simptomas ir tai toli gražu nėra periodontitas, reikia kreiptis į gydytojus, nes blogas burnos kvapas gali būti rimta skrandžio ligos pradžia.

Pastebimas dantų „pailgėjimas“ dėl pasitraukiančios dantenos. Šio simptomo taip pat sunku nepastebėti, kadangi du kartus į dieną valydami dantis mes akylai žiūrime į veidrodį. Galbūt daugelis netraktuoja tai kaip rimtos problemos ir todėl nesikreipia į odontologą.

Kaip pastebėjote periodontitas turi ryškius simptomus, kuriuos pastebėti išties labai lengva. Nebūtina jausti visų išvardintų simptomų, kad galėtumėte traktuoti save kaip sergantį. Kartais užtenka vien kraujavimo, o periodontitas jau smagiai įsitaisęs Jūsų burnoje. Kuo anksčiau liga bus diagnozuota, tuo greičiau odontologai galės pradėti gydyti. Tad nelaukite ir pastebėjus bent vieną iš minėtųjų požymių kreipkitės į odontologą. Taip pat nepamirškite profilaktiškai pasitikrinti dantis du kartus į metus. Oodontologas periodontito simptomus pamatys dar ankščiau, nei jūs patys. Taip garantuosite sveiką burnos būklę.