Dantų implantu kaina

Dantų implantų kaina, privalumai ir trūkumai

Dantų implantu kaina
Dantų implantų privalumai

Ar girdėjote sakant, kad dantų implantacija – pats pažangiausias dantų atkūrimo būdas? Girdėjote, bet nežinote, kas ta dantų implantacija ir kada jos prireikia? Šias žinias mes jums galime suteikti: šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie dantų implantus ir papasakosime, kokie yra jų privalumai bei trūkumai. Ir, žinoma, atsakysime į dažniausiai užduodamą klausimą „kiek kainuoja dantų implantai?“. Nors, kaip sužinosime, dantų implantų kaina yra individuali kiekvienam pacientui, nes pirma reikalinga konsultacija su odontologu.

Paprastai tariant, dantų implantacija – tai trūkstamų dantų atkūrimas. Jei jūsų burnoje trūksta bent vieno danties (o gal kelių ar net visų?), dantų implantavimas jums padės vėl jaustis patraukliu visaverčiu žmogumi. Ir visai nesvarbu, kodėl jūs dantis praradote. Gal jūs esate vyresnio amžiaus moteris, kuri, deja, jau neteko kelių dantų (ir manote, kad jie iškrito „dėl senatvės“)? Gal jūs esate vidutinio amžiaus vyras, kuriam koją pakišo periodonto ligos? Gal jūs moteris, praradusi dantį autoavarijos metu? O gal jūs aikštingas, ką tik pilnametystės sulaukęs jaunuolis, neapdairiai įsivėlęs į muštynes, kurių metu priešininkas išmušė jums kelis dantis? Pasikartosime, kad ir kas jūs bebūtumėte, kad ir dėl kokių priežasčių dantų netekote, geriausias būdas atkurti dantis – dantų implantavimas.

Bet netuščiažodžiaukime. Kodėl mes taip giriame dantų implantus? Pristatome pagrindinius jų privalumus:

 • Visiškai atkuriama kramtymo funkcija. Jei jūs neturite danties ar kelių, tikriausiai jau susidūrėte su valgymo problemomis: sunku tinkamai sukramtyti maistą, be to, maisto gabaliukų nuolat prilenda į kiaurymę tarp dantų. Turbūt pritarsite, kad tai išties vargina. Po implantacijos dantys bus sveiki ir stiprūs, o jūs ir vėl galėsite mėgautis savo mėgstamu maistu.
 • Atkurti dantys atrodo estetiškai. Žinoma, reikėtų paminėti, kad implantacijos metu atkuriama tik danties šaknis, norint atkurti danties vainiką, prireikia protezavimo; kitaip tariant, dantų implantacija ir dantų protezavimas yra neatsiejami vienas nuo kito. Paprastai pacientas gali pats pasirinkti, kokios medžiagos yra naudojamos protezavimo metu. Jei pasirenkama cirkonio keramika, po visų procedūrų atkurtas dantis atrodo visiškai taip pat kaip ir greta esantys natūralus dantys: naudojant cirkonio keramiką yra įmanoma priderinti karūnėlės atspalvį, formą bei skaidrumą prie kitų dantų. Taigi, po implantacijos ir protezavimo dantis (ar dantys) atrodo visiškai natūraliai. Jei jums svarbi jūsų išvaizda, tai išties didelis implantų privalumas.
 • Nėra padaroma žala greta esantiems dantims. Kad būtų aiškiau, palyginkime implantus su tiltiniu protezu: tiltinis protezas yra užmaunamas ant šalia kiaurymės esančių nušlifuotų dantų (kito būdo jam pritvirtinti nėra). Vadinasi, tiltinis protezas, nors ir pakankamai gerai atkuria kramtymo ir estetinę funkcijas, visgi daro labai neigiamą įtaką greta esantiems dantims (yra nušlifuojami, t.y. stipriai pažeidžiami visiškai sveiki dantys!). Na, o dantų implantai šio trūkumo neturi: kadangi atkuriama danties šaknis, karūnėlė prie jos ir yra tvirtinama (o ne prie gretimų dantų, kaip tiltinių protezų atveju).
 • Dantų implantai – ilgalaikis sprendimas. Pacientai, kurie tinkamai rūpinasi savo dantimis, implantais džiaugiasi net apie 40 metų. Taigi, nors dantų implantų kaina gali atrodyti kiek didoka, prisiminkite, kad tai – ilgalaikė investicija. Vieną kartą atlikta dantų implantacija leis džiaugtis gražia šypsena dar keliasdešimt metų. Akivaizdu, kad dantų implantai – ypač kokybiški, jei išlieka funkcionalūs taip ilgai.
 • Dar vienas privalumas – patogumas. Po implantacijos dantys nejuda, nekliba, nepasislenka, jų nereikia išiminėti, jie nereikalauja jokios specialios priežiūros. Ar gali būti geriau?
 • Dantų implantai gali padėti išspręsti kai kurias kalbėsenos problemas. Ar žinojote, kad netaisyklingas sąkandis ir kreivi dantys gali trukdyti artikuliuoti dalį garsų? Žmonės, susidūrę su šia problema, gali tai paliudyti. Po implantacijos, kai kurios kalbėsenos problemos yra išsprendžiamos.
 • Dantų implantai daro teigiamą įtaką žandikaulio kaului. Kai pacientas netenka danties, po kurio laiko žandikaulio kaulas toje vietoje pradeda plonėti, nes tam, kad jis išliktų normalios būklės, jis turi būti nuolat stimuliuojamas (kai dantys – savo vietose, kramtant maistą minėta stimuliacija ir yra atliekama). Kaulo tirpimas veda link nemalonaus rezultato – po truputį deformuojasi žmogaus veidas, dėl ko jis pradeda atrodyti vyresnis nei yra iš tiesų. Kas nori pasenti anksčiau laiko? Kai į žandikaulio kaulą įsodinamas danties implantas, kaulas yra tarsi apgaunamas. Danties implantas yra priimamas kaip tikra šaknis – o tai sustabdo kaulo nykimo procesus.
 • Be to, dantų implantacija gali padėti labiau pasitikėti savimi. Jei kompleksavote dėl savo išvaizdos (deja, bedančiai žmonės nėra patrauklūs), jei nervinotės, kad negalite normaliai valgyti (tai ypač nemalonu, kai valgoma ne namie, o, pavyzdžiui, draugų kompanijoje), šiuos nepatogumus greitai pamiršite, nes po dantų implantacijos, jūs ir drąsiai šypsositės, ir kietu maistu mėgausitės. Tad geresnė savijauta – garantuota; kai geriau jausitės, ir sau labiau patiksite, ir pasitikėti savimi labiau pradėsite.

Žinoma, norėdami išlikti objektyvūs, turėtume išvardinti ir implantų trūkumus:

 • Yra nedidelė implantų neprigijimo tikimybė. Bet labai maža – dantų implantai neprigyja tik maždaug 2-3 proc. pacientų. Bet ir to baimintis neverta: paprastai procedūra gali būti pakartota iš naujo ir antrąkart rezultatas būna sėkmingas. Baiminatės didesnių išlaidų? Nurimkite, dažniausiai pakartotinė procedūra yra nemokama.
 • Dantų implantacija – ilgas procesas. Jei tikitės greito rezultato, turime jus nuvilti. Pats implantavimas atliekamas greitai (maždaug per 20-90 minučių), bet gijimo procesas – ilgas (gali trukti nuo 6 savaičių iki pusės metų). Todėl reikės apsišarvuoti kantrybe.
 • Beskausmis dantų gydymas mūsų dienomis – įprastas, ne išimtis ir dantų implantacija. Procedūros metu skausmo nejaučiama, bet kelias dienas po jos gali būti juntamas diskomfortas: patins bei truputį pakraujuos dantenos, jas gali perštėti ar skaudėti. Bet šie nemalonūs pojūčiai – trumpalaikiai ir puikiai kontroliuojami medikamentais.
 • Dantų implantacija neatliekama jaunesniems nei 16-17 metų asmenims (būtina, kad žandikauliai būtų iki galo susiformavę). Tad jei jūsų dvylikametis sūnus pargriuvo važinėdamas riedlente ir išsimušė keletą dantų, reikės ieškoti kitų būdų, kaip juos atkurti.
 • Dantų implantacija negali būti atliekama dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų.

Kaip matote, privalumų yra daugiau nei trūkumų, be to, privalumai yra kur kas didesni nei galimi trūkumai. Tiesa, kai kurie žmonės mano, kad dar vienas trūkumas – dantų implantų kaina. Taip, ji yra ganėtinai aukšta, bet pinigai yra sumokami už aukštos kokybės medžiagas ir už kalifikuotų gydytojų darbą. Be to, svarbiausia, kad dantų implantai tarnaus dar ilgai. Tiksliai atsakyti, kiek kainuoja dantų implantai, negalime: tai priklauso nuo to, į kokią kliniką kreipsitės. Juk kiekviena odontologijos klinika Kaune, Vilniuje, Šiauliuose ar bet kuriame kitame mieste turi savo įkainius, kurie, nors ir nežymiai, bet skiriasi.