Dantu implantavimas

Dantų implantai: kai nebesinori šypsotis

Šypsena po dantų implantavimoDažnai sakoma „šypsokis ir pasaulis šypsosis tau“. Bet ką daryti tada, kai aplinkinius jūsų šypsena gąsdina? Jei neturite kelių dantų, šypsena tikrai nėra jūsų stipriausias ginklas…

Tarkime, jūs gyvenate Kaune. Juk gali būti, kad visai neseniai Kaune patekote į autoavariją, kurios metu netekote trijų greta esančių dantų. Galėjo nutikti ir taip, kad savo dantų higienai neskyrėte pakankamo dėmesio ir laikui bėgant dantys pradėjo klibėti, kol iškrito. Dantų netekimo priežasčių gali būti begalė. Bet užuot gilinusis į jas, verčiau paieškokime sprendimo būdų. Taigi, kaip elgtis kauniečiui praradus dantis?

  1. Pirmasis žingsnis – patikimos odontologijos klinikos Kaune paieška. Jei ir taip reguliariai lankotės pas odontologą, kurio paslaugomis esate patenkinti, viskas daug paprasčiau – tereikia susitarti dėl konsultacijos.
  2. Kai apsilankysite pas odontologą, jis įvertins jūsų dantų, dantenų bei žandikaulio kaulo būklę ir išsamiai papasakos apie galimus gydymo būdus. Kiekvienas odontologas patvirtins, kad  geriausias būdas susigrąžinti dantims – implantai. Tarkime, ir jūs sutiksite, kad dantų implantai – būtent tai, ko jums reikia. Kaip viskas vyks toliau?
  3. Jei toje vietoje, kur turi būti įsuktas implantas, yra pakankamas kaulo kiekis ir tankis (o taip greičiausiai ir yra, jei dantų netekote visai neseniai), jau kito vizito metu gali būti atlikta operacija. Pabrėžiame, kad žodžio „operacija“ išsigąsti nereikėtų: viskas atliekama greitai bei saugiai, net bendra narkozė yra nebūtina (dažniausiai užtenka tik vietinės nejautros). Taigi odontologo kabinete jums bus įsodintas implantas (ar keli dantų implantai, šį sprendimą gali priimti tik gydytojas, įvertinęs jūsų situaciją).
  4. Kelios dienos po operacijos gali būti ne itin malonios. Vieta, kurioje įsriegti dantų implantai, gali pakraujuoti, patinti, ją gali truputį skaudėti. Jei diskomfortas labai trukdo, galima išgerti skausmą malšinančių medikamentų.
  5. Maždaug po savaitės ar 10 dienų reikės vėl apsilankyti pas odontologą – jis išims siūlus.
  6. Artimiausius keletą mėnesių jokios tolimesnės procedūros atliekamos nebus. Tad atsipalaiduokite. Juk Kaune visada galima nuveikti ką nors įdomaus?
  7. Kai dantų implantai prigis, bus atliekami protezavimo darbai. Odontologas nuims dantų atspaudus, pagal kuriuos bus pagamintos karūnėlės. Kai gaminimo darbai bus baigti, protezas bus tvirtai užfiksuotas ant implantų. Kadangi dantų implantai atstoja dantų šaknis, prie jų nesunku pritvirtinti karūnėles nedarant neigiamos įtakos greta esantiems dantims.

Štai ir viskas! Dantų implantai leis jums džiaugtis gyvenimu ir plačiai šypsotis. Tegul aplinkiniai grožisi jūsų naująja šypsena!